Українська Українська Русский Русский

Людина, його трудовий шлях і пенсійна справа унікальні...

Пенсійний центр
- юридична допомога з пенсійних питань -

Страховий стаж в Малайзії

Після досягнення встановленого законом віку більшість із нас замислюється про пенсію. Процес призначення пенсії суворо регламентований законодавством і починається зі збирання необхідних документів. Якщо людина працювала за кордоном, найчастіше цей процес не можна назвати легким, оскільки виникають нюанси.

Якщо майбутній пенсіонер працював у країні, з якою Україна підписала угоду про пенсійне забезпечення, то зазначений термін може бути врахований під час призначення пенсії. У разі відсутності такої угоди цей період роботи враховуватися не буде.

Україна і Малайзія мають зв’язки різного рівня. В українських вузах підготовлено понад 2000 фахівців із Малайзії, переважно у сфері охорони здоров’я. Слід зазначити, що існує українська громада у Малайзії. Крім того, під час координації та підтримки посольства, у 2017 році Міністерством внутрішніх справ Малайзії була офіційно зареєстрована громадська організація «Українська культурна асоціація». Відповідно до статуту головною метою Асоціації є об’єднання українців – жителів Малайзії та просування інтересів України в культурно-гуманітарному напрямі. Тому пенсійне питання у контексті України та Малайзії є досить актуальним.

Відразу слід зазначити, що між Малайзією та Україною угоду про пенсійне забезпечення не підписано. Тому трудова діяльність у Малайзії не має значення під час призначення пенсії в Україні й навпаки.

Але водночас між Україною та Малайзією підписано угоду про уникнення подвійного оподаткування стосовно податків на доходи. У договорі зазначено, що пенсії, які виплачуються особі договірною державою як компенсація за роботу в минулому, оподатковуються лише в державі, що виплачує пенсію.

У разі виїзду пенсіонера за кордон пенсійний фонд іноді призупиняє виплату пенсії у зв’язку з відсутністю міжнародної угоди з цього питання між Україною та відповідною державою. Але така дія може бути оскаржена в суді як незаконна й така, що дискримінує за ознакою місця проживання.

Таким чином, на сьогоднішній день українські пенсіонери не мають можливості врахувати стаж роботи у Малайзії й навпаки. Для зміни ситуації, що склалася, слід очікувати підписання угоди про пенсійне забезпечення.


Відгуки наших клієнтів