Українська Українська Русский Русский

Людина, його трудовий шлях і пенсійна справа унікальні...

Пенсійний центр
- юридична допомога з пенсійних питань -

Як зробити перерахунок пенсії працюючому пенсіонеру

Як відомо, з кожним роком у багатьох пенсіонерів розмір пенсії може змінюватись убік збільшення. Це може бути пов’язано з декількома обставинами – індексацією та перерахунком пенсії.

Індексація пенсії полягає у збільшенні показника середньої заробітної плати в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії. Індексацію пенсій проводять автоматично, тому пенсіонеру не потрібно вчиняти жодних дій для цього.

Перерахунок пенсії полягає в її зміні внаслідок відповідних обставин, які є для цього підставою. Зазвичай такими обставинами можуть бути різноманітні документи (про додатковий стаж, інші періоди заробітної плати, нові розрахунки грошового забезпечення) або факти (продовження праці не менше як 24 місяців страхового стажу). У більшості випадків, для того щоб домогтися перерахунку пенсії, необхідно звернутися до органу ПФУ із заявою та відповідними документами.

Індексація пенсії розповсюджується на усіх пенсіонерів, незалежно від того, працює особа, чи ні. Якщо ж розглядати перерахунок пенсії внаслідок подальшої праці, то він, звісно, розповсюджується лише на працюючих пенсіонерів. Розглянемо детальніше, як можна здійснити перерахунок пенсії працюючому пенсіонеру.

По перше, необхідно відпрацювати не менше 24 місяців страхового стажу, тобто 2 роки. Перерахунок провадиться із урахуванням нового отриманого стажу, а також, за бажанням особи, із урахування заробітної плати за відповідний період роботи.

По-друге, потрібно звернутися до органу ПФУ за місцем проживання особи із заявою та документами. Крім того, можливість подання такої заяви передбачена через вебпортал ПФУ (в електронному вигляді).

Юридична компанія «АРЕС» не перший рік успішно надає юридичні послуги у сфері пенсійного права. Зокрема, наші фахівці допомагають щодо питань призначення та перерахунку пенсії, переведення із одного на інший вид пенсії, оскарження дій і бездіяльності органів ПФУ.

Ми зможемо у найкоротші терміни надати вам послугу щодо перерахунку пенсії працюючому пенсіонеру. При цьому вам не доведеться йти до пенсійного фонду та стояти у великих чергах. Усе що нам потрібно, це:

  1. паспорт та ідентифікаційний код;
  2. трудова книжка;
  3. електронно-цифровий підпис (ЕЦП).

Стосовно третього пункту, то цей файл потрібний для того, щоб увійти в персональний кабінет на вебпорталі ПФУ. Його можна отримати, наприклад, у банку (Приватбанк, Укрсиббанк) або у податковій службі. За необхідності, наші фахівці зможуть надати допомогу в отриманні ЕЦП.


Відгуки наших клієнтів