Українська Українська Русский Русский

Людина, його трудовий шлях і пенсійна справа унікальні...

Пенсійний центр
- юридична допомога з пенсійних питань -

Пільгова пенсія список 1 Україна 2022

Кожна особа рано чи пізно матиме право на пенсію. За загальним правилом вийти на пенсію 2021 року можна після досягнення 60 років і за наявності 28 років страхового стажу. У 2022 році все буде незмінним, за винятком необхідної кількості стажу – тепер потрібно мати 29 років.

Водночас деякі категорії осіб мають право раніше вийти на так звану пільгову пенсію. Умови призначення такої пенсії полягають у зайнятості особи на роботах із підвищеною складністю.

На законодавчому рівні передбачено два списки пільгових професій, зайнятість на яких дає право на пільгову пенсію – Список № 1 і Список № 2. Їх відмінність полягає в тому, що перший список передбачає більш важкі професії, які дають можливість вийти на пенсію у 50 років, а другий список – менш важкі, зайнятість на яких надає право на пенсію у 55 років.

Серед професій, за якими найчастіше виходять на пільгову пенсію, можна виділити такі: гірничі та машиністи зайняті повний робочий день під землею, електрозварники ручного зварювання, газозварники, газорізальники тощо.

Для того щоб вийти на пільгову пенсію, особа повинна мати відповідну кількість стажу та віку. Якщо особа виходить на пенсію за Списком № 1 – необхідно досягти 50 років і мати 25 або 20 років стажу для чоловіків і жінок відповідно, із яких 10 років або 7 років 6 місяців стажу на роботах із особливо важкими умовами праці для чоловіків і жінок відповідно. За Списком № 2 для виходу на пенсію необхідно досягти 55 років і набути 30 або 25 років стажу для чоловіків і жінок відповідно, із яких 12 років 6 місяців або 10 років стажу на роботах з важкими умовами праці для чоловіків і жінок відповідно.

За загальним правилом підтвердження пільгового стажу відбувається за рахунок трудової книжки. Проте якщо такий документ відсутній або міститиме помилки, виправлення чи неточності, потрібно потурбуватися про отримання уточнювальних довідок. Така довідка підтверджує зайнятість особи на роботі, що передбачена пільговим списком професій для виходу на пенсію. Отримати її можна безпосередньо у роботодавця або в архівній установі, якщо підприємство було ліквідоване.

Тому якщо особа досягла відповідного віку та отримала стаж на роботах із важкими умовами праці, необхідно звертатися до органу пенсійного фонду із заявою про призначення пільгової пенсії.


Відгуки наших клієнтів