Українська Українська Русский Русский

Людина, його трудовий шлях і пенсійна справа унікальні...

Пенсійний центр
- юридична допомога з пенсійних питань -

Як перейти на пенсію померлого чоловіка в Україні 2022

Законодавство України передбачає можливість отримання пенсії померлого законного чоловіка(дружини). Такий вид пенсії згідно з чинним законодавством називають пенсією у зв’язку з втратою годувальникаРозмір такої пенсії 2022 року залишиться незмінним – 50% від пенсії за віком померлого чоловіка.

Проте не кожен може розраховувати на такі виплати. Пенсія передбачена у тому випадку, якщо померлий чоловік був годувальником – утримував сім’ю. Із положень закону випливає, що таку пенсію може бути призначено непрацездатним членам сім’ї померлого, які перебували на його утриманні.

Таким чином, для отримання пенсії померлого чоловіка 2022 року необхідно, щоб один із членів подружжя, який залишився живим, одночасно:

– був непрацездатним (наприклад, пенсіонером, мав інвалідність або доглядав за дитиною померлого годувальника до досягнення нею 8 років);

– перебував на утриманні померлого.

Причому утримання могло бути не повним. Достатньо, якщо жінка, що залишилася живою, отримувала від померлого годувальника допомогу, яка була для неї постійним і основним джерелом засобів для існування.

Саме цей факт зазвичай і потребує підтвердження. Таким підтвердженням може бути довідка із житлово-експлуатаційної контори чи сільської/міської ради. Якщо ці установи відмовляються видати таку довідку, факт перебування на утриманні можна встановити в судовому порядку. Для цього громадянин звертається до суду із позовною заявою про встановлення факту перебування на утриманні померлого чоловіка.

Після отримання довідки із ЖЕКу/місцевої ради або в разі їх незгоди – рішення суду необхідно подати відповідну заяву до органів Пенсійного фонду України.

Важливо пам’ятати: непрацюючий пенсіонер може отримати виплати померлого чоловіка, а працюючий – лише після звільнення. Якщо вдова до призначення пенсії одружилася, то у виплатах на першого чоловіка їй відмовлять. Однак на одержанні пенсії у зв’язку з втратою годувальника ніяк не позначиться шлюб, який укладено вже після призначення пенсії.


Відгуки наших клієнтів