Українська Українська Русский Русский

Людина, його трудовий шлях і пенсійна справа унікальні...

Пенсійний центр
- юридична допомога з пенсійних питань -

Перерахунок пенсії працюючим пенсіонерам кожні 2 роки

Кожний громадянин має право на справедливий розмір пенсії, який забезпечить його нормальну життєдіяльність. Як відомо, розмір пенсії залежить від декількох складових – коефіцієнта страхового стажу та заробітної плати пенсіонера, а також середньої заробітної плати по Україні за три попередні роки перед виходом на пенсію.

Після виходу на пенсію деякі особи продовжують працювати й надалі. Це може бути пов’язано або з фізичною можливістю особи продовжувати роботу, або з невеликою сумою пенсії. Водночас подальша праця може підвищити майбутню пенсію.

Чинним законодавством передбачене право працюючих пенсіонерів на перерахунок пенсії після двох років роботи. Перерахунок здійснюють автоматично або за заявою особи. Справа в тому, що автоматичний перерахунок проводять із 1 квітня відповідного року тим особам, які на 1 березня року, в якому здійснюють перерахунок, набули права на проведення перерахунку. Тобто на 1 березня особа вже повинна мати відпрацьовані два роки. Однак якщо на таку дату особа не відпрацює відповідну кількість років, перерахунок буде здійснений наступного року з 1 квітня. Якщо ж особа не бажає чекати, тоді можна подати відповідну заяву про перерахунок після відпрацювання двох років. У такому разі перерахунок буде здійснений із дня звернення.

Також законодавство встановлює деякі правила перерахунку пенсії працюючим пенсіонерам. По-перше – перерахунок пенсії за стажем. Це означає, що під час перерахунку до уваги береться тільки відпрацьований стаж. По-друге, пенсія може бути перерахована також з огляду на заробітну плату за відпрацьований період. Проте це здійснюють лише за бажанням особи. По-третє, після отримання стажу роботи 35 років для чоловіків і 30 років для жінок особа має право на беззаперечний перерахунок, попри той факт, скільки часу минуло з попереднього перерахунку чи первинного призначення пенсії. Наприклад, якщо працююча особа отримала вищезазначену кількість стажу і не бажає продовжувати працювати, вона одразу має право на перерахунок пенсії після звільнення.

Отже, працюючі пенсіонери мають невелику перевагу над непрацюючими, оскільки після відпрацювання двох років вони зможуть підвищити свою пенсію за рахунок її перерахунку. Слід зазначити, що перерахунок пенсії 2022 року здійснюватиметься так само як і 2021 року.


Відгуки наших клієнтів