Українська Українська Русский Русский

Людина, його трудовий шлях і пенсійна справа унікальні...

Пенсійний центр
- юридична допомога з пенсійних питань -

Пенсія апаратника синтезу

Законодавство України чітко регламентує питання призначення пенсії. Однак у зв’язку із заплутаністю правових норм і низьким рівнем загальної юридичної освіченості громадян не усім відомі загальні правила та порядок оформлення пенсії.

За загальним правилом вийти на пенсію можна за наявності двох умов:

  1. досягнення 60 років;
  2. не менше 28 (станом на 2021 рік) років стажу.

Але існують професії, для яких ці умови знижені. Таке рішення було прийняте через негативний вплив таких робот на здоров’я людини. До таких професій належать і апаратники синтезу, зайняті виготовленням поліефіруретанових валиків. Апаратник синтезу веде одну-дві хімічні стадії технологічного процесу синтезу, а також супровідні їм процеси до одержання напівфабрикатів або готового продукту тощо.

Таким чином, апаратник синтезу може вийти на пенсію за сукупності таких чинників:

  1. за досягнення 50 років;
  2. за наявності хоча б 25 (20 – для жінок) років стажу, із яких щонайменше 10 (7 років 6 місяців – для жінок) стажу апаратником синтезу або іншого «спискового» стажу.

Окрім того, для виходу на пільгову пенсію потрібно підтвердити цей стаж. Зазвичай у записах трудової книжки наявна уся необхідна інформація. Іноді записи можуть бути з недоліками або без необхідних відомостей. У таких ситуаціях слід отримувати уточнювальну довідку з місця роботи або з архіву. Однак часто пенсійний фонд вимагає надати таку довідку навіть тоді, коли всю інформацію вказано у трудовій книжці, й у разі ненадання довідки відмовляє у призначенні пенсії.

За отримання відмови у такій ситуації не варто панікувати. Найперше, що потрібно зробити, – це самостійно або за допомогою юриста чи адвоката проаналізувати її на предмет перспектив судового оскарження. У нагоді мають стати правові позиції Верховного суду, який наголошує: вимога надати довідку про стаж за наявності усієї необхідної інформації в трудовій книжці є неправомірною та порушує права майбутнього пенсіонера.

Таким чином, відмова у призначенні пенсії не є остаточною та може бути оскаржена в суді. Для оцінювання перспектив такого оскарження рекомендуємо звертатись до юриста або адвоката, який проаналізує вашу ситуацію та порекомендує оптимальне вирішення проблеми.


Відгуки наших клієнтів