Українська Українська Русский Русский

Людина, його трудовий шлях і пенсійна справа унікальні...

Пенсійний центр
- юридична допомога з пенсійних питань -

Пенсія лудильників гарячим способом

Призначення пенсії є доволі складним процесом, який супроводжує необхідність збирання та подання чималої кількості документів. Перелік документів залежить від того, на яку пенсію особа претендує.

Найбільш проста ситуація в осіб, які претендують на отримання звичайної пенсії за віком. Такі особи мають право виходу на пенсію у разі досягнення 60 років і за наявності щонайменше 28 (станом на 2021 рік) років страхового стажу. Такі особи подають звичайний пакет документів: паспорт, трудову книжку тощо.

Однак існують професії, для яких законодавцем було знижено пенсійний вік і кількість стажу. До таких професій належать лудильники гарячим способом, зайняті лудінням виробів припоями, які містять свинець, а також припоями, які містять шкідливі речовини 1–2 класів небезпеки або канцерогени.

Лудильник:

  • веде процес лудіння жерсті на лудильних агрегатах безперервної дії з протяганням понад 8 штабів;
  • регулює інтенсивність і температуру нагрівання олова й масла в лудильному апараті;
  • установлює та регулює швидкість обертання верхніх і нижніх валків жирових машин;
  • стежить за якістю травлення жерсті в травильній установці, яка вбудована в агрегат;
  • налаштовує лудильні агрегати.

Лудильники мають право виходу на «спискову» пенсію у разі досягнення не менш як 50 років і за наявності щонайменше 25 (20 – для жінок) років стажу, із яких хоча б 10 (7 років 6 місяців – для жінок) стажу лудильником або з іншої «спискової» роботи.

Окрім документів, які подають для виходу на звичайну пенсію, «списковики» можуть надавати довідку з місця роботи, яка підтверджує пільговий характер робіт. Однак така довідка не є необхідною, якщо у записах трудової книжки міститься вся необхідна інформація. Але іноді пенсійний фонд зловживає своїми повноваженнями та вимагає цю довідку тоді, коли такої необхідності немає. І якщо надати таку довідку не виходить, ПФУ відмовляє у призначенні пенсії. Слід зазначити, що така відмова не означає, що особа не має право на пенсію. Необхідно проаналізувати перспективи її оскарження у суді.

Такі справи неодноразово розглядали у судах усіх інстанцій, зокрема, у Верховному суді. І всі суди одностайні у своєму висновку: якщо трудова книжка підтверджує «списковий» характер роботи, вимагати уточнювальної довідки не потрібно.

Таким чином, отримавши відмову в призначенні пенсії, не слід гаяти час, а потрібно звернутись до юриста чи адвоката, які проаналізують ваші документи і нададуть кваліфіковану рекомендацію про подальший порядок дій.


Відгуки наших клієнтів