Українська Українська Русский Русский

Людина, його трудовий шлях і пенсійна справа унікальні...

Пенсійний центр
- юридична допомога з пенсійних питань -

Пенсія спеціалістів рентгенівських відділень

МОЛОДШІ СПЕЦІАЛІСТИ З МЕДИЧНОЮ ОСВІТОЮ РЕНТГЕНІВСЬКИХ ВІДДІЛЕНЬ (КАБІНЕТІВ), А ТАКОЖ МОЛОДШІ СПЕЦІАЛІСТИ З МЕДИЧНОЮ ОСВІТОЮ, ЗАЙНЯТІ У ВІДДІЛЕННЯХ ІНТЕРВЕНЦІЙНОЇ РАДІОЛОГІЇ (РЕНТГЕНОХІРУРГІЧНИЙ БЛОК)

Складність деяких професій іноді вражає, оскільки люди протягом тривалого часу віддають свої сили й енергію. Наслідком працевлаштування на таких професіях є втрата значної кількості здоров’я. Державі в свою чергу слід піклуватися про таких людей і надавати їм відповідні пільги.

Професія молодшого спеціаліста з медичною освітою рентгенівських відділень, а також осіб, зайнятих у відділеннях інтервенційної радіології, вимагає від особи особливої відповідальності. Працюючи роками за таких умов, людина залишає частину свого здоров’я в таких професіях. Держава, щоб хоч якось компенсувати цю ситуацію, розробила вичерпний список професій, які дозволяють вийти на пенсію на пільгових умовах. Кабінетом Міністрів України було затверджено Список № 1 і Список № 2. Професії, що закріплені у цьому списку, характеризують шкідливі й особливо шкідливі умови праці. Держава встановила пільгові умови для виходу на пенсію. Вік, необхідний для виходу на пенсію, – 50 років, 28 років страхового стажу, із яких не менше 10 років на зазначених професіях.

Процедура призначення пенсії на пільгових умовах є нескладною, але пенсійний фонд відмовляє майбутнім пенсіонерам за дрібних підстав. Наразі головна мета пенсійного фонду – не призначити пенсію, а знайти підстави, щоб відмовити. Найрозповсюдженіші підстави відмови – це виправлення в трудовій книжці, які по суті не заважають визначити стаж працівника, відсутність атестації або несвоєчасна атестація робочих місць, яка підтверджує шкідливість професії. Також пенсійний фонд вимагає уточнювальної довідки, яка підтверджує шкідливість вищезазначеної професії.

Попри нерайдужні перспективи, цю ситуацію можна вирішити в судовому порядку. Суди приймають рішення на користь майбутніх пенсіонерів, оскільки дії Пенсійного фонду України, відверто кажучи, є незаконними й абсурдними. Одним із прикладів є рішення Верховного суду від 19 лютого 2020 року № 520/15025/16-а. У цьому рішенні Верховний суд зазначив, що непроведення або несвоєчасне проведення атестації робочих місць не є підставою для відмови в призначенні пенсії майбутньому пенсіонеру, оскільки це не є обов’язком працівника. Таку функцію виконує держава в особі відповідних контролюючих органів.

Підбиваючи підсумки, можна стверджувати, що суди захищають конституційне право особи на призначення пенсії.


Відгуки наших клієнтів