Українська Українська Русский Русский

Людина, його трудовий шлях і пенсійна справа унікальні...

Пенсійний центр
- юридична допомога з пенсійних питань -

Пенсія коваля на молотах і пресах

У світі існує чимало професій і кожна по-своєму складна, але є відповідні категорії професій, які вирізняються серед інших своєю виключною складністю і важкими умовами праці. Доцільно в цьому випадку державі створювати пільги для таких людей, оскільки працюючи на користь держави, ці особи залишають значну частину здоров’я.

Професія коваля на молотах і пресах потребує від особи міцного здоров’я, стресостійкості.

До обов’язків коваля належать:

  • виконання робіт з протягування, розгортання, відрубування складних та особливо складних деталей і заготовок;
  • кування деталей різного ступені складності, балонів різної ємності зі сталей різноманітних марок.

До речі, професія коваля на молотах і пресах належить до того самого вичерпного списку професій, затвердженого Кабінетом Міністрів України, який дозволяє вийти на пенсію на пільгових умовах. Йдеться про так звані Список № 1 і Список № 2 професій із шкідливими й особливо шкідливими умовами праці.

Процедура призначення пенсії на пільгових умовах для майбутнього пенсіонера може опинитись непосильним завданням, оскільки наразі головною метою пенсійного фонду є відшукування підстав для відмови, а не призначення пенсії. Це пов’язано з тим, що фінансова ситуація цього суб’єкта владних повноважень доволі скрутна, а тому він відмовляє майже всім через найдрібніші підстави. Пенсійний фонд України відмовляє через виправлення у трудовій книжці, навіть якщо це не заважає обчислювати стаж або не створює інших перепон. Також пенсійний фонд відмовляє через відсутність або несвоєчасну атестацію робочих місць. Дуже часто ПФУ вимагає уточнювальну довідку, яка має підтверджувати шкідливість умов праці.

Наразі судова практика склалася таким чином, що суди найчастіше приймають рішення на користь майбутнього пенсіонера й узагалі більшість вищезазначених проблем вирішують виключно у судовому порядку. Наприклад, рішення Верховного суду від 19 лютого 2020 року № 520/15025/16-а свідчить про те, що особа, яка працювала на підприємстві, не повинна відповідати за несвоєчасну атестацією робочих місць.

Таким чином, підбиваючи підсумки, можна стверджувати, що захистити своє конституційне право на призначення пільгової пенсії за Списком № 1 (професія коваля на молотах і пресах) можна.


Відгуки наших клієнтів