Українська Українська Русский Русский

Людина, його трудовий шлях і пенсійна справа унікальні...

Пенсійний центр
- юридична допомога з пенсійних питань -

Як перейти на пенсію чоловіка шахтаря

Втрата одного із членів сім’ї – завжди найсильніший біль. Однак біда не приходить одна, бо ви, крім рідної людини, втрачаєте ще й годувальника, оскільки єдиним засобом для існування була пенсія померлого пенсіонера.

Стаття 36 Закону 1058-IV гарантує можливість переходу на пенсію померлого пенсіонера особам, які перебували на його утриманні, однак за наявності у пенсіонера на день смерті загального стажу роботи, розміру якого було достатньо для виходу на пенсію за ІІІ групою інвалідності. Розмір стажу становить 35 років – для чоловіків і 30 років – для жінок.

Певною особливістю є те, що дітям пенсію призначають незалежно від того, чи перебували вони на утриманні померлого пенсіонера.

Також якщо батьки годувальника, що не перебували на його утриманні, однак втратили будь-які засоби для існування, мають право на таку пенсію.

Незалежно від обставин, пенсію по втраті годувальника мають право отримувати непрацездатні члени сім’ї померлого (пенсіонери, недієздатні особи, обмежено дієздатні особи, діти).

У розумінні Закону 1058-IV членами сім’ї вважають:

  • чоловіка або дружину померлого;
  • батька або матір померлого, що досягли пенсійного віку або визнані непрацездатними;
  • осіб, які перебували на повному утриманні пенсіонера;
  • осіб, які отримували матеріальну допомогу, що була єдиним джерелом для існування.

Розмір пенсії по втраті годувальника встановлено у розмірі 50% від пенсії померлого пенсіонера на одну особу. У разі якщо таких осіб двоє і більше, то виплачується 100% пенсії померлого пенсіонера у рівних частках на особу, яка має право на таку пенсію.

Якщо всі такі особи є однією сім’єю, то кошти виплачують однією сумою одному із членів сім’ї. Якщо один із членів родини бажає отримувати свою частку особисто, він має право подати відповідну заяву.

Для оформлення пенсії по втраті годувальника ви маєте звернутись до відділу обслуговування громадян пенсійного фонду за місцем обліку пенсійної справи померлого пенсіонера.

Законодавець установив часові обмеження оформлення такої пенсії, його встановлено у розмірі 12 місяців від дня смерті пенсіонера. Після спливу цього строку оформити пенсію у позасудовому порядку буде неможливо.

Пенсію по втраті годувальника призначають непрацездатним особам на період, коли їх вважають непрацездатними. Пенсіонерам таку пенсію призначають довічно.


Відгуки наших клієнтів