Українська Українська Русский Русский

Людина, його трудовий шлях і пенсійна справа унікальні...

Пенсійний центр
- юридична допомога з пенсійних питань -

Пенсія шлакувальника

Металургійна промисловість в Україні набула популярності ще минулого століття, однак через різкий розвиток суспільства щодня стає дедалі менше осіб, які бажають займатись важкою працею, та більше тих, що віддають перевагу більш легшій. Ми дедалі ближче стаємо до ситуації, що врешті-решт металургійна промисловість зможе припинити існування у нашій країні. Саме тому держава надає певні пільги особам, які працюють на таких роботах у разі виходу на пенсію.

Мова у цій статті піде про шлакувальників.

Шлакувальники:

  • прибирають і вивозять шлак, сміття та викиди металу в плавильних цехах;
  • обробляють шлак, вибирають метал і завантажують їх у короби та вагони;
  • обслуговують установку для сепарації шлаку;
  • пробивають шлакову льотку, відкривають і закривають заслінки льоточних отворів, випускають і прибирають шлак від нагрівальних печей у прокатних цехах;
  • очищують і заправляють подини нагрівальних колодязів;
  • керують механізмами кантування ковшів, електровозом для вивезення шлаку й іншими шлакозбиральними механізмами.

Для виходу на пенсію таким особам необхідно мати 25 років загального страхового стажу, однак чоловікам потрібно 10 років стажу на роботі шлакувальником, а жінкам – 7 років 6 місяців. За наявності необхідного стажу особа може вийти на пенсію у 50-річному віці, тобто раніше на 10 років за інших пенсіонерів.

Однак під час подання документів особи можуть зіткнутись із певними проблемами, оскільки ставлення до документації раніше було інакшим. Наявність будь-якої з нижчеперерахованих проблем може опинитись причиною відмови в призначенні пенсії. Проблеми, які трапляються найчастіше:

  • відсутність печатки на першій сторінці трудової книжки чи у записі про працевлаштування;
  • відсутність підпису відповідальної особи на першій сторінці трудової книжки чи у записі про працевлаштування;
  • неналежним чином виправлені помилки у трудовій книжці.

Якщо ви вже зіткнулись із такими проблемами, то ще можете все виправити. Для цього необхідно надати підтвердні довідки з місця роботи або звернутись до суду з вимогою про зарахування відповідного періоду (-дів) до пільгового стажу. Як правило, суд стає на бік пенсіонера та зараховує стаж.


Відгуки наших клієнтів