Українська Українська Русский Русский

Людина, його трудовий шлях і пенсійна справа унікальні...

Пенсійний центр
- юридична допомога з пенсійних питань -

Пенсія травильника кліше

Рано чи пізно кожна особа, вік якої наближається до пенсійного, починає замислюватись над такими питаннями, як: а чи вистачить страхового стажу; який перелік документів необхідний для оформлення пенсії; чи підпадає професія до виключного списку професій, які дозволяють вийти на пенсію за пільгою?

Професія травильника кліше підпадає саме під перелік професій, який законодавець виокремив в окремий список, затверджений Кабінетом Міністрів України. «Спискова» професія дозволяє особі вийти на пенсію у 50 років, за умови наявності 28 років страхового стажу, 10 із яких – на зазначеній професії.

Як уже було зазначено, професія травильника кліше підпадає під «спискову» професію, а тому дозволяє вийти на пенсію на пільгових умовах.

Травильник кліше повинен знати:

  • режими травлення кліше для багатобарвного друку;
  • принцип відтворення кольорових оригіналів;
  • основи кольорознавства (поняття про колірний аналіз і синтез);
  • правила змішування фарб;
  • сорти паперів для ілюстраційного та багатобарвного друку;
  • будову та правила регулювання основних вузлів машин емульсійного травлення.

Травильник кліше виконує підготовчі роботи з травлення кліше, складає травильні розчини за рецептами, змиває фарби й емалі з кліше, чистить травильні машини та ванни, здійснює пробне друкування тощо.

Відповідно до вищезазначених обов’язків професія дійсно є такою, що відповідає вимогам шкідливості й особливо важким умовам праці. Слід зазначити, що процедура призначення пенсії є неважкою по своїй суті, але майбутній пенсіонер, який претендує на пільгову пенсію, найімовірніше, отримає відмову, оскільки наразі мета Пенсійного фонду України – не призначити пенсію, а на підставі поданих документів знайти підстави для відмови. Така практика існує через те, що у пенсійного фонду немає зайвих коштів і чимало боргів перед іншими пенсіонерами. Повертаючись до підстав відмови, слід зазначити таке: по-перше, ПФУ відмовить у пенсії через виправлення в трудовій книжці; по-друге, якщо у майбутнього пенсіонера немає уточнювальної довідки, пенсійний фонд також відмовить, не звертаючи уваги на те, що в деяких випадках вимагати вищезазначену довідку недоцільно; по-третє, відмова майбутньому пенсіонеру в пенсії через відсутність або несвоєчасну атестацію робочих місць є однією із розповсюджених підстав.

Попри складні обставини, не слід забувати, що завжди є судовий порядок, який має перспективи. Як приклад доцільно навести приклад постанови Верховного суду від 20.02.2018 р. У цій справі Верховний суд зазначає, що витребування уточнювальної довідки, якщо трудова книжка оформлена належним чином, є зловживанням з боку Пенсійного фонду України.

Показовою також є постанова Верховного суду від 24.05.2018 р. у справі № 490/12392/16а. Ця справа відновлює справедливість по відношенню до працівника. У ній суд робить висновок, що працівник не може й не повинен відповідати за правильність оформлення бухгалтерських документів.

Підсумовуючи вищесказане, можна стверджувати, що в разі відмови пенсійного фонду, завжди залишається можливість урегулювання питання в судовому порядку.


Відгуки наших клієнтів