Українська Українська Русский Русский

Людина, його трудовий шлях і пенсійна справа унікальні...

Пенсійний центр
- юридична допомога з пенсійних питань -

Пільгова пенсія через суд

Умовою виходу на пенсію є досягнення певного віку та наявність необхідної кількості стажу. І якщо звичайний пенсіонер виходить у 60 років за наявності 28 років стажу, то існують так звані пільгові пенсії, де зазначені умови знижено.

Пільгову пенсію передбачено для тих осіб які працюють за шкідливих або небезпечних для життя умов. Такі роботи залежно від їхнього впливу на здоров’я та умов виходу на пенсію виділяють у Список № 1 і Список № 2.

Відповідно до закону пільговий стаж за Списком № 1 має дорівнювати 25 (20 – для жінок) рокам стажу, із яких щонайменше 10 (7 років 6 місяців – для жінок) «спискового» стажу.

Розрахунок пенсії за Списком № 2 проводиться Пенсійним фондом України за наявності 30 (25 – для жінок) років стажу, із яких не менше 12 років 6 місяців (10 років – для жінок) робіт.

Однак рішення КСУ щодо пільгових пенсій 2020 року передбачає більш вигідні умови для виходу на «спискову» пенсію. Наприклад, за цим рішенням за Списком № 1 чоловіки виходять за наявності загального стажу в розмірі 20 (для жінок – 15) років стажу замість 25 (20 – для жінок).

За Списком № 2 так само є відмінності: за рішенням КСУ загального стажу потрібно 25 (жінкам – 20) років замість 30 (25 – для жінок).

Слід зазначити, що кількість пільгового стажу не змінюється, як і вік, з якого особа має право на пільгову пенсію.

Однак зазначене рішення КСУ Пенсійний фонд України під час призначення пільгових пенсій не застосовує і використовує закон, який є менш вигідним для пенсіонера, що не позбавляє можливості оскаржити такі дії ПФУ в суді.

Пільгова пенсія через суд призначається у зв’язку з оскарженням рішення пенсійного фонду про відмову в призначенні пенсії. Строк для судового оскарження прямо передбачений законом і становить шість місяців від дня прийняття такого рішення.


Відгуки наших клієнтів