Українська Українська Русский Русский

Людина, його трудовий шлях і пенсійна справа унікальні...

Пенсійний центр
- юридична допомога з пенсійних питань -

Як дізнатися пенсійні накопичення?

Починаючи з 2004 року, з початком глобальної пенсійної реформи, в Україні мали запрацювати три рівні пенсійної системи – солідарна, загальнообов’язкова накопичувальна та недержавного пенсійного забезпечення. Більшість українців отримують пенсії з огляду на солідарну систему, яка полягає в тому, що кошти, які перераховуються застрахованими особами до ПФУ, виплачують нинішнім пенсіонерам.

Водночас із кожним роком солідарна система себе вичерпує, оскільки кількість застрахованих осіб послідовно зменшується, а кількість пенсіонерів – збільшується. Таким чином, може виникнути ситуація, що коштів, які надходять до пенсійного фонду, буде недостатньо для покриття пенсійних виплат.

Саме на випадок цього й були розроблені дві інші системи – загальнообов’язкового накопичення та недержавного пенсійного забезпечення. Проте якщо друга вже працює, то першої й досі ще не запроваджено. Однак навіть про недержавну систему пенсійного забезпечення знає достатньо мала кількість людей. Тому варто розкрити найголовніші її аспекти.

Система недержавного пенсійного забезпечення дає можливість як пенсіонерам, так і особам без цього статусу акумулювати пенсійні накопичення й потім ними розпоряджатися. Завдяки невеликим, але регулярним внескам протягом тривалого періоду можна накопичити капітал, який потім буде виплачений у вигляді пенсійних виплат. Кошти на рахунку особи накопичуються завдяки постійним внескам і щоденній капіталізації відсотків.

Стати учасником такої системи можна шляхом укладення відповідного договору з недержавним пенсійним фондом. У договорі будуть прописані головні умови участі в цій системі, порядок внесення коштів на рахунок, їх подальшої виплати тощо.

Зняття пенсійних накопичень провадиться за умовами договору. Приміром, у ньому може бути передбачено, що виплата здійснюється або протягом певного часу частинами, або повною сумою.

Отже, система недержавного пенсійного забезпечення хоча і не є повною альтернативою солідарної системи, однак може стати непоганим доповненням до неї.


Відгуки наших клієнтів