Українська Українська Русский Русский

Людина, його трудовий шлях і пенсійна справа унікальні...

Пенсійний центр
- юридична допомога з пенсійних питань -

Як докупити пенсійний стаж

Для того, щоб вийти на пенсію, необхідно досягти визначеного віку та мати достатню кількість стажу. Якщо з віком усе зрозуміло, то зі стажем можуть виникнути певні проблеми й питання. Серед таких питань може бути недостатня кількість страхового стажу.

Що ж можна зробити, якщо особа не має необхідної кількості стажу для виходу на пенсію?

На перший погляд, може виручити варіант із відпрацюванням відповідної кількості стажу та подальшим поданням заяви про призначення пенсії. Водночас такий варіант має чимало недоліків. По-перше, потрібно буде витратити час на відпрацювання, за який пенсія не буде виплачена. По-друге, літнім людям достатньо складно офіційно працевлаштуватися в нинішній час. Тому потрібно шукати інші альтернативи.

І тут на допомогу може прийти такий варіант – докупити пенсійний стаж. Так, це не жарт, адже чинне законодавство цілком законно передбачає можливість для будь-якої людини придбати стаж, якого не вистачає для пенсії.

Придбати трудовий стаж можна в податковому органі. Зокрема, особа може звернутися із відповідною заявою з метою укладення договору на добровільне страхування, після чого необхідно буде сплатити відповідну суму коштів за цю процедуру. Придбати стаж для пенсії можна в будь-якій кількості – місяць, два, рік або п’ять.

Головне – чи згодні ви платити за таку процедуру. Приміром, один місяць страхового стажу коштує подвійну мінімальну суму ЄСВ. Із грудня 2021 року розмір ЄСВ становить 1430 гривень (22% * 6500 гривень мінімальної заробітної плати). Тому за один місяць потрібно буде сплатити 2860 гривень.

Купити стаж для пенсії 2022 року також буде можливо, законодавство не змінюється. Вартість одного місяця залишиться такою самою – 2860 гривень.

Головною перевагою цієї процедури є мінімальна кількість часу, який потрібно на це витратити. Це, у свою чергу, надасть можливість швидко призначити й отримувати пенсію.

Отже, якщо ви готові витратити власні збереження на купівлю стажу, можете у будь-який час звернутися за відповідною послугою до податкового органу.


Відгуки наших клієнтів