Українська Українська Русский Русский

Людина, його трудовий шлях і пенсійна справа унікальні...

Пенсійний центр
- юридична допомога з пенсійних питань -

Перейти на пенсію чоловіка в Україні

Перебуваючи в шлюбі одне з одним, подружжя може прожити досить тривалий час разом, але, як би того не хотілося, всі люди помирають. Рано чи пізно така ситуація може статися із особами похилого віку, які вже перебувають на пенсії. Втрата годувальника настає з різних причин – через коронавірус, що є актуальним на сьогоднішній день, через доволі похилий вік або нещасний випадок. Кожна ситуація є унікальною в цьому значенні. Юридична сторона цього питання також є актуальною темою сьогодення. За статистикою, пенсія чоловіка завжди більша за пенсію дружини. Постає логічне запитання: а чи може дружина отримувати пенсію чоловіка? Також виникає ще одне питання: у яких випадках дружина може отримувати пенсію чоловіка?

Одразу ж слід відповісти, що така процедура існує та закріплена в українському законодавстві. Положення законодавства України визначає, що пенсія по втраті годувальника призначається за наявності непрацездатних членів, але при цьому зазначається, що у чоловіка на день смерті має бути необхідний страховий стаж, який дозволив би померлому вийти на пенсію по інвалідності третьої групи, а також у випадку смерті особи через поранення, каліцтва, контузії й інші вади здоров’я.

Вищезазначена стаття пенсійного законодавства визначає, що дружину визнають непрацездатним членом сім’ї, якщо вона має інвалідність або досягла пенсійного віку. Також у цьому положенні перелічені такі члени сім’ї: діти, які навчаються за денною формою навчання, усиновлені діти, пасинок, падчерка, неповнолітні діти.

Питання розміру пенсії є доволі актуальним у такій ситуації. Законодавство визначає, що дружина померлого чоловіка отримуватиме 50% розміру пенсії померлого чоловіка.

Слід зазначити, що пенсія по втраті годувальника призначається з наступного дня, з моменту смерті чоловіка, якщо заява про перехід на таку пенсію була подана протягом 12 місяців з дня смерті чоловіка. У випадку якщо дружина померлого чоловіка також досягла пенсійного віку, така пенсія їй призначається довічно.

Звертатися з цим питанням необхідно до управління пенсійного фонду за місцем реєстрації з відповідною заявою та доданими до неї документами.

У житті виникають різні ситуації, й вищенаведена – не виключення. У випадку необхідності отримання допомоги з такого питання слід звертатися до юристів Пенсійного центру, які обізнані у цій галузі права й допоможуть вам у будь-якій ситуації.


Відгуки наших клієнтів