Українська Українська Русский Русский

Людина, його трудовий шлях і пенсійна справа унікальні...

Пенсійний центр
- юридична допомога з пенсійних питань -

Розрахувати пенсію

Як свідчить практика, люди планують вихід на пенсію ще задовго до її призначення. Серед найпоширеніших питань, які хочуть знати люди, – яким же буде розмір їхньої майбутньої пенсії?

У зв’язку з цим у вільному доступі з’явилось безліч сервісів, за допомогою яких можна розрахувати свою майбутню пенсію. Їх народна назва: пенсійний калькулятор, або калькулятор пенсії.

Однак варто зазначити, що всі вони працюють за законодавчо закріпленою формулою, що передбачена Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Коефіцієнт страхового стажу визначається за формулою, наведеною у статті 25 Закону:

,

де

Кс – коефіцієнт страхового стажу;

См – сума місяців страхового стажу;

Вс – величина оцінки одного року страхового стажу (у відсотках).

Знаючи розмір свого коефіцієнта страхового стажу, особа може розрахувати розмір пенсії. Для цього слід скористатись такою формулою:

,

де

П – розмір пенсії особи, грн;

Зп – заробітна плата, визначена у відповідності до ст. 40 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», з якої обчислюється пенсія;

Кс – коефіцієнт страхового стажу.

Скориставшись калькуляторами, ви зможете отримати приблизний розмір своєї пенсії, однак, як правило, органи ПФУ нараховують пенсію значно меншу, ніж ваші розрахунки. Такі розбіжності пов’язані з тим, що під час обчислення розміру пенсії ПФУ може взяти до уваги не всі довідки та періоди роботи.

У такому випадку найкращим способом відстояти своє законне право – здійснити детальний розрахунок пенсії та звернутись до ПФУ з відповідною заявою. Іноді своє право доведеться відстоювати у судовому порядку, однак, як правило, достатньо буде звернутись із заявою та скаргами для того, щоб посадові особи ПФУ почали працювати «активніше».

Для того, щоб бути впевненим у правильності розміру вашої пенсії, пропонуємо скористатись нашою допомогою. Окрім того, у разі якщо ПФУ не доплачував вам пенсію – ми допоможемо здійснити регрес недоплаченої пенсії.


Відгуки наших клієнтів