Українська Українська Русский Русский

Людина, його трудовий шлях і пенсійна справа унікальні...

Пенсійний центр
- юридична допомога з пенсійних питань -

Пільгова пенсія через суд

Загальновідомим є той факт, що пенсії бувають декількох видів. Одні особи мають право на загальну пенсію, яку призначають за умови досягнення 60 років і наявності 28 років стажу (станом на 2021 рік). Інші мають право на пенсію за вислугою років, унаслідок відпрацювання відповідної кількості років у певній сфері (працівники закладів охорони здоров’я, освіти тощо).

Існує такий вид пенсії, як пільгова за віком. Сутність її полягає в тому, що особи мають право вийти на пенсію зі зниженим пенсійним віком. Головною особливістю є зайнятість особи на відповідних роботах, які саме й дають право на пільгову пенсію.

Законодавством визначено вичерпний перелік робіт, які дають право на пільгову пенсію. Його закріплено у так званих Списках № 1 і № 2. Список № 1 містить професії, які є найважчими, а саме на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими й особливо важкими умовами праці. Список № 2 має перелік менш важких професій, але важчих за звичайні, роботи із шкідливими та важкими умовами праці.

Це, в свою чергу, безпосередньо впливає на пенсійне забезпечення, адже за Списком № 1 пенсійний вік установлюють у розмірі 50 років, а за Списком № 2 – у розмірі 55 років, що є першою умовою отримання пільгової пенсії.

Другою умовою є наявність у людини 25-річного страхового стажу, із якого не менше 10 років на зазначеній роботі – для чоловіків, і 20-річний страховий стаж, із якого не менше 7 років 6 місяців на зазначеній роботі – для жінок.

Незаконна та неправомірна відмова в оформленні пільгової пенсії є підставою для оскарження рішення Пенсійного фонду України до суду. Серед мотивів відмови можуть бути різні обставини, наприклад: особа не надає уточнювальної довідки, хоча її трудова книжка оформлена відповідно до вимог закону, або відсутність атестації робочого місця, що у свою чергу призводить до того, що шкідливість роботи не підтверджено, а отже, й права на пільговий вихід на пенсію в особи немає.

Пам’ятайте, такі дії є зловживанням та, безумовно, порушують права майбутнього пенсіонера! Однак одразу розчаровуватися не варто, в будь-якому випадку існує можливість судового вирішення справи.

Важливим етапом є складання позовної заяви, оскільки від того, наскільки грамотно складено заяву, залежатиме результат справи.

Звісно, найкращим варіантом буде довірити написання такого важливого документа досвідченому адвокату з пенсійних справ, однак можна й зайнятися оформленням самостійно.

Зокрема, така інформація має бути відображена у позові про оскарження рішення ПФУ:

  • найменування суду;
  • відомості про позивача (особисті дані, рік народження, адреса, контактна інформація);
  • інформація про відповідача (найменування територіального ПФУ, адреса, код ЄДРПОУ);
  • основна частина заяви містить відомості про факти порушення, викладені логічно та послідовно (тут же можна розписати докази);
  • вимоги, які має виконати відповідач із посиланням на статтю законодавства;
  • дата та підпис укладача;
  • список документів, які додаються.

Позовна заява про оскарження рішення має бути написана простою та зрозумілою мовою. Якщо позов пишеться вручну, текст має бути розбірливим. У позові неприпустиме використання лайливих слів, сленгу та жаргону. Позивач не повинен писати погрози й образи на адресу суду чи відповідача.

Дійсно, все має досить простий вигляд, проте проблеми нерідко виникають як під час оформлення пенсії, так і у разі оскарження такого рішення через суд. У зв’язку з чим найкращим рішенням буде звернутися до фахівця з пенсійного права, який супроводить вас через усю складну процедуру оскарження в судовому порядку рішення Пенсійного фонду України.


Відгуки наших клієнтів