Українська Українська Русский Русский

Людина, його трудовий шлях і пенсійна справа унікальні...

Пенсійний центр
- юридична допомога з пенсійних питань -

Пенсія по втраті годувальника військового

На жаль, війна не може обходитись без загиблих. Смерть кожного нашого захисника є непоправною втратою як для його рідних, так і для України в цілому. Особливо трагічно, якщо померлий військовий був єдиним годувальником своєї родини. На цей випадок законодавством України передбачена пенсія по втраті годувальника військового.

Зокрема, військову пенсію по втраті годувальника призначають, якщо годувальник помер у період проходження служби або не пізніше 3 місяців після звільнення чи пізніше, але внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних у період проходження служби.

Також право на зазначену пенсію мають сім’ї пенсіонерів із числа цих військовослужбовців, осіб, що отримують пенсію за Законом – якщо годувальник помер у період одержання пенсії або не пізніше 5 років після припинення її виплати. При цьому сім’ї військовослужбовців, які зникли безвісти у період бойових дій, прирівнюють до сімей загиблих на фронті.

Пенсія по втраті годувальника військовослужбовця у 2022 році призначається непрацездатним дітям, непрацездатним батькам і дружині/чоловікові, якщо вони після смерті годувальника втратили джерело засобів до існування, а також непрацездатним батькам і дружині/чоловікові військовослужбовців, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, загинули, померли або зникли безвісти в період проходження служби або пізніше внаслідок поранення, контузії, каліцтва чи захворювання, що мали місце під час служби.

Пенсія по втраті годувальника вдові військовослужбовця можлива за умови, якщо вдові виповнилось 60 років (55 років або якщо має право на пенсію незалежно від віку чи на дострокову пенсію за віком, пенсію за віком на пільгових умовах чи пенсію зі зменшенням пенсійного віку за умови, що вдова не одружилася повторно) або вона є особою з інвалідністю, або зайнята доглядом за дітьми військового, які не досягли 8-річного віку.

Вітчим і мачуха мають право на пенсію нарівні з батьком і матір’ю за умови, якщо виховували або утримували померлого пасинка чи падчерку не менш як 5 років.

Пасинок і падчерка, якщо вони не одержували аліментів від батьків, мають право на пенсію нарівні з рідними дітьми.

Для виходу на таку пенсію потрібно отримати довідку про грошове забезпечення військового у військкоматі, де перебував на обліку померлий військовослужбовець, яку разом з іншими документами, що підтверджують ваше право на пенсію, потрібно подавати до військкомату.


Відгуки наших клієнтів