Українська Українська Русский Русский

Людина, його трудовий шлях і пенсійна справа унікальні...

Пенсійний центр
- юридична допомога з пенсійних питань -

Як отримати пенсію під час війни за кордоном

Від початку повномасштабного вторгнення Російської Федерації на територію незалежної та суверенної України багато громадян нашої країни були змушені виїхати на тимчасове місце проживання за кордон. У різні країни Європи і не лише виїхали матері зі своїми дітьми, деякі особи чоловічої статі та найбільш уразлива частина нашого населення – пенсіонери та люди, які досягли пенсійного віку безпосередньо за кордоном. Сьогодні йтиметься саме про них.

У багатьох потенційних пенсіонерів виникає питання стосовно того, що робити, якщо особа досягла пенсійного віку безпосередньо в іншій країні? Як можна подати документи на призначення пенсії? Що для цього потрібно та як діяти у такій ситуації?

Спочатку одразу відповімо на запитання, чи можна отримувати пенсію, перебуваючи за кордоном? Так, можна, оскільки особа має право на пенсію, незалежно від того, де вона перебуває, тому що право на пенсійні виплати – це конституційне право, якого вас не мають права позбавляти з жодних міркувань і причин. Плюс до вищесказаного Верховна Рада ще навесні 2022 року давала роз’яснення щодо зазначеного питання, давши зрозуміти пенсіонерам, що пенсійний фонд не веде обліку пенсіонерів, які виїхали.

Тепер перейдемо до суті теми. Для того щоб оформити пенсію за кордоном, вам усе-таки необхідно звернутися до кваліфікованого фахівця, який зможе грамотно подати всі необхідні документи за вас до пенсійного фонду. Як це робиться? Ви звертаєтеся до юриста, який спеціалізується на пенсійних справах, пояснюєте, що ви перебуваєте за кордоном і досягли пенсійного віку. Як підсумок, ви претендуєте на пенсійні виплати від держави.

Далі починається технічний процес, в якому вам потрібно:

– створити через Приват24 КЕП (кваліфікований електронний підпис) для того, щоб ми могли входити до вашого пенсійного кабінету на порталі пенсійного фонду, не відволікаючи вас від ваших справ. Якщо у вас немає Приват24, то подаєте заявку на відкриття рахунку дистанційно. Вам буде призначено день для того, щоб ви в режимі відеоконференції підтвердили вашу особу. У цій самій конференції операторові потрібно повідомити про ваше бажання у майбутньому отримувати пенсійні виплати на щойно відкритий рахунок;

– після успішного відкриття рахунку ви створюєте через сайт Приват24 вищезгаданий КЕП і відсилаєте його юристу;

– паралельно ви маєте надіслати кольорові копії ваших документів, які необхідні для призначення пенсії: паспорт, код, диплом, військовий квиток, свідоцтво про шлюб, свідоцтво про народження дітей, трудову книжку, довідку про заробітну плату до 2000 року за будь-які 60 календарних місяців за наявності, реквізити рахунку в банку, на який ви бажаєте отримувати пенсійні виплати. Перелічені документи не є вичерпними та можуть корелюватись залежно від особливостей вашої особистої трудової діяльності та сімейного життя;

– після передання документів юрист аналізує документи та подає їх через вебпортал Пенсійного фонду України;

– заяву про призначення пенсії розглядають протягом 10 днів. Результат відображається у вашому особистому кабінеті.

Насамкінець хочеться зазначити, що навіть перебуваючи за кордоном ви спокійно можете призначити собі належні вам пенсійні виплати, оскільки вже давним-давно багато процедур дозволили здійснювати в дистанційному форматі, щоб розвантажити живі черги у відділеннях пенсійного фонду.


Відгуки наших клієнтів