Українська Українська Русский Русский

Людина, його трудовий шлях і пенсійна справа унікальні...

Пенсійний центр
- юридична допомога з пенсійних питань -

Чорнобильські пенсії за рішенням суду

Насамперед слід зазначити, що 2022 рік опинився для нашої країни багатим на події унаслідок повномасштабного вторгнення Російської Федерації на територію суверенної та незалежної України. Дуже складно серед усього потоку інформації відстежити дійсно важливі зміни, які були внесені до законодавства нашої країни.

Перш ніж розповідати про судовий порядок вирішення питання чорнобильської пенсії, слід нагадати, що починаючи з 1 січня 2022 року законодавець розширив список осіб, які мають право на чорнобильську пенсію. Тепер право на такі виплати мають не лише військовозобов’язані особи – учасники ліквідації Чорнобильської катастрофи, які стали інвалідами, але й безпосередньо ліквідатори на Чорнобильській АЕС, яких направляли від підприємств, установ та організацій, які згодом також стали інвалідами. Також у новій редакції Закону з’явилася така категорія осіб, як вдова, що має право на отримання виплат у разі втрати годувальника, який був ліквідатором Чорнобильської катастрофи, направленим від підприємств, установ та організацій.

Щодо підвищення сум, то для 1-ї групи інвалідності таке підвищення становило 840 гривень, для 2-ї групи – 672 гривні, для 3-ї групи – 518 гривень. Для дітей з інвалідністю підвищення також становило 518 гривень.

Чи змінився формат подання документів на призначення пенсії 2022 року? Ні, повномасштабне вторгнення Російської Федерації ніяк на це не вплинуло, тому, як і раніше, вам необхідно зібрати необхідний пакет документів, створити ЕЦП через Приват24, зайти до пенсійного кабінету через BankID або через додаток «Дія». Пенсійний портал – це багатофункціональний ресурс, завдяки якому ви можете дистанційно контактувати з Пенсійним фондом України, в тому числі подавати документи на призначення пенсії.

Чорнобильці дуже часто стикаються з проблемою відмови у призначенні пенсії, внаслідок чого доводиться вирішувати це питання через суд. Перш ніж звертатися до суду, потрібно спробувати оскаржити відмову пенсійного фонду у позасудовому порядку, але, як свідчить практика, це мало до чого приводить.

У такому випадку необхідно отримати відмову від пенсійного фонду, оскільки в ній буде зазначено, що саме їм не сподобалося у поданих вами документах, а також на підставі цієї відмови пишеться позовна заява до окружного адміністративного суду. Претензії пенсійного фонду можуть бути різними: наприклад, записи у трудовій книжці нібито містять помилки та виправлення, відбитки печаток підприємств не читаються, розбіжності в імені та прізвищі в таких документах, як паспорт і трудова книжка. Вказані причини є найпоширенішими, але не виключними.

До суду слід звертатися із позовною заявою, у якій вимагати в суду визнати дії пенсійного фонду незаконними, а також призначити особі заслужену чорнобильську пенсію, зарахувавши до неї весь трудовий стаж.


Відгуки наших клієнтів