Українська Українська Русский Русский

Людина, його трудовий шлях і пенсійна справа унікальні...

Пенсійний центр
- юридична допомога з пенсійних питань -

Перехід із пільгової пенсії на пенсію за віком

І хоча в країні війна, це не привід забувати про пенсійні виплати та своє право їх отримувати. Інститути держави продовжують свою роботу на повну, тому рекомендуємо сьогодні розглянути тему щодо переходу з одного виду пенсії на інший.

Законодавство нашої країни дає людині право вибирати вид пенсії, яку вона вважає за краще, чи то пенсія по інвалідності, за віком або ж по втраті годувальника. Таким чином наша держава орієнтується на європейські принципи нарахування пенсії людині, даючи їй доволі широкий спектр вибору. Але в цьому випадку слід згадати один дуже важливий момент. Особа може претендувати виключно на один вид пенсії. Це твердження також прописане й у законодавстві.

Дуже актуальним є той факт, що у законодавстві передбачено автоматичний перерахунок пенсії, тим самим підвищилася актуальність переходу з одного виду пенсії на інший. Таку систему було створено з метою підвищення коефіцієнта заробітної плати. Пенсійне законодавство дуже різноманітне і всі новели пенсіонер фактично має відстежувати сам, щоб не прогаяти шанс на підвищення своїх виплат.

Що ж потрібно для того, щоб перейти на інший вид пенсії?

Подати заяву можна у територіальному органі Пенсійного фонду України, де заведено пенсійну справу або у пенсійному кабінеті на порталі пенсійного фонду.

Для переведення на інший вид пенсії пенсіонер зобов’язаний додати відповідний пакет документів, який визначає законодавство. Пакет документів варіюється залежно від виду пенсії, що призначається. Перейдемо до переліку:

1.      Паспорт чи ID-картка. У випадку з ID-карткою вам доведеться сформувати витяг із «Дії» про місце реєстрації з реєстру територіальної громади.

2.      Ідентифікаційний код.

3.      Трудова книжка як найголовніший документ обліку ваших періодів роботи.

4.      Диплом із навчального закладу, якщо ви перебували на очній формі навчання.

5.      Військовий квиток, якщо служили.

6.      За бажанням можна додати довідку про заробітну плату за 60 місяців до 01.07.2000 року.

Загалом, це основні документи, які вам можуть знадобитися для призначення пенсії.

Після подання заяви пенсійний фонд має опрацювати заявку. На це законодавством надано 10 робочих днів. Результатом розгляду вашої заяви буде переведення вас на інший вид пенсії або відмова в переведенні. Так, на жаль, на практиці траплялися й такі випадки, коли пенсійний фонд відмовляв людині в переведенні на інший вид пенсії через те, що розмір виплат під час переведення був меншим, ніж раніше. Адміністративним судам широко відома така практика, коли Пенсійний фонд України відмовляється переводити людину на інший вид пенсії з вказаної вище причини. І начебто все логічно, немає підстав для оскарження, але судова практика склалася зовсім в інакшому ключі. Адміністративні суди вирішили, що норма, яку пенсійний фонд використав для відмови, регулює правовідносини у процесі перерахунку пенсії, а не під час переведення людини на інший вид пенсії.

Наостанок слід зазначити, що ви маєте право захищати свої права, але в такому випадку найкращим варіантом буде звернутися до професіоналів, які знають, як правильно вирішити питання з переведенням на інший вид пенсії, попередньо прорахувавши, чи вигідно це буде конкретно у вашому випадку.


Відгуки наших клієнтів