Українська Українська Русский Русский

Людина, його трудовий шлях і пенсійна справа унікальні...

Пенсійний центр
- юридична допомога з пенсійних питань -

Пенсія по втраті годувальника- учасника бойових дій

У цій статті йдеться про ту категорію громадян, які починаючи з 24 лютого 2022 року стали на захист кордонів нашої суверенної держави та не дали пройти ворогові так далеко, як він планував. Усі особи, які служать у структурах, що не дають ворогові реалізувати свої підступні плани щодо знищення української державності, заслуговують на повагу з боку звичайних громадян.

Ми повинні шанувати та пам’ятати те, якою ціною дістається перемога, і завдяки кому це все відбувається. Ми ж, як юристи, хочемо розглянути окремий аспект соціального забезпечення тих осіб, які втратили своїх годувальників на війні. У пенсійному законодавстві існує таке поняття, як пенсія військовослужбовця по втраті годувальника. Сьогодні поговоримо саме про цю категорію осіб. Верховна Рада внесла зміни до пенсійного законодавства. Вказані зміни починають діяти з 02.04.2022 року.

Нам слід розібрати два варіанти розвитку подій, оскільки у двох різних випадках розмір виплат дуже відрізняється.

Пенсію по втраті військовослужбовця годувальника за загальним правилом призначають батькам або дружині військовослужбовця незалежно від тривалості стажу, або за умови, що вони є особами з інвалідністю. У такому випадку виплати становитимуть 30% від заробітної плати військовослужбовця годувальника.

Другий варіант, який у наш час є найбільш актуальним, – це призначення пенсії військовослужбовця годувальника, який загинув під час виконання службових обов’язків. У цьому разі до категорії осіб, які мають право на таку пенсію, належать батьки, дружина. Щодо віку, то особи, зазначені вище, мають право на таку пенсію не раніше ніж за 5 років до досягнення пенсійного віку, тобто у 55 років і незалежно від страхового стажу. Також право на таку пенсію мають особи, що мають право на пенсію шахтаря, дострокову пенсію за віком після досягнення 55 років – для чоловіків і 50 років – для жінок, за наявності стажу 25 років, пенсію за віком на пільгових умовах, особи з інвалідністю. У такому разі виплати призначатимуться батькам, дружині та непрацездатному члену сім’ї. Розмір таких виплат становить 70% від заробітної плати загиблого годувальника.

Також можливий варіант, що в сім’ї годувальника виховують двох або більше дітей, що говорить нам про те, що виплати становитимуть 100% заробітної плати померлого військовослужбовця годувальника в рівних частках кожному, тобто по 50%.

Не слід залишати поза увагою той факт, що мінімальний і максимальний розмір пенсії у разі втрати військовослужбовця годувальника застосовується до кожного непрацездатного члена сім’ї окремо.

Насамкінець хотілося б відзначити, що наш «Пенсійний центр» має чималий досвід роботи щодо призначення пенсії по втраті годувальника, тому у випадку, якщо у вас виникла така проблема і ви не знаєте, як напевно її вирішити, звертайтесь до нас. Наші кваліфіковані спеціалісти з радістю допоможуть вирішити ваші питання у найкоротший термін.


Відгуки наших клієнтів