Українська Українська Русский Русский

Людина, його трудовий шлях і пенсійна справа унікальні...

Пенсійний центр
- юридична допомога з пенсійних питань -

Пенсія за вислугу років медпрацівників

Професія медпрацівника по праву є однією з найшляхетніших у світі. Це насамперед пов’язано з тим, що саме завдяки цій категорії людей, які замолоду вивчають науку про те, як лікувати людей від тих чи інших хвороб, ми проживаємо доволі тривале та безпроблемне життя. І чим вищий рівень науки у сфері медпрацівників, тим вищий шанс на те, що у тяжкій ситуації наше з вами життя буде врятоване.

Також слід згадати, що на сьогоднішній день, коли наша земля зазнає нальоту ординців, армія зазнає втрат, є вбиті та поранені, й саме завдяки медикам наші бійці здебільшого як мінімум – зберігають свої життя, як максимум – повертаються на поле бою. Усе це завдяки нашим медпрацівникам. Виникає справедливе питання: чи добре держава піклується про своїх медиків, як медики піклуються про своїх пацієнтів? У цій статті йтиметься про те, чи можуть медпрацівники вийти на пенсію за вислугу років, чи прописано таку процедуру в законодавстві, що для цього потрібно та які документи необхідні.

Для початку слід зазначити, що у нашому законодавстві, а саме у Законі України «Про пенсійне забезпечення» у статті 55, пункті «е» прописано, що працівники охорони здоров’я після досягнення 55 років і за наявності необхідного стажу можуть претендувати на пенсію за вислугу років. Стосовно стажу, то щороку, починаючи з 2015 року, цей показник збільшується на 6 місяців. Тобто станом на 1 січня 2023 року вам необхідно мати за плечима не менше 29 років – для чоловіків і не менше 24 років – для жінок.

Також завжди пам’ятайте про статтю 60 того ж Закону, в якому йдеться про подвоєний стаж, у разі якщо медпрацівник пропрацював у певних закладах охорони здоров’я. Ознайомитись із переліком можна безпосередньо, відкривши Закон.

Слід також звернути увагу, що рішенням Конституційного суду України від 04.06.2019 року було ухвалене рішення щодо зниження пенсійного віку медпрацівникам із 55 до 50 років, що кардинально змінює ситуацію на нашу з вами користь.

Підсумовуючи сказане вище, можна відзначити, що якщо ви досягли 50 років і у вас є необхідний стаж, то ви маєте право вийти на пенсію як медпрацівник за вислугу років.

Розрахунок пенсії за вислугу років проводитиметься у тому порядку, як і розрахунок пенсії за віком. Із цього твердження випливає логічний висновок, що розмір пенсії безпосередньо залежатиме від того, скільки ви заробляли.

Також слід пам’ятати, що коли ви виходите на пенсію за вислугу років, у трудовій книжці необхідна наявність штампу про звільнення з посади, яка дає право на таку пенсію.

Надалі за досягнення віку, що дає вам право на пенсію за віком, ви можете перейти з пенсії за вислугу років на пенсію за віком. Швидше за все, це дасть значне збільшення до вашої пенсії, оскільки під час перерахунку пенсії до уваги братиметься новий середній показник заробітної плати, який береться для обчислення пенсії за три роки.

Насамкінець слід сказати, що ваша пенсія – у ваших руках. Якщо ви вважаєте, що маєте право на той чи інший вид пенсії, довірте цю справу фахівцям нашого «Пенсійного центру», які радо допоможуть проаналізувати ваші документи та зробити всю складну роботу «під ключ» для вас.


Відгуки наших клієнтів