Українська Українська Русский Русский

Людина, його трудовий шлях і пенсійна справа унікальні...

Пенсійний центр
- юридична допомога з пенсійних питань -

Пенсія вдові військового пенсіонера

Життя сповнене непередбачуваних подій, і найбільш непередбачуване і, як правило, сумне – це смерть близької людини. Військові віддають себе всією душею й тілом своїй справі, не шкодуючи себе ні в чому, через що можуть досить рано піти з життя. Їхня діяльність охоплює нескінченні відрядження, відвідування штабів, польові навчання, одвічні вказівки зверху та контроль над молодшими за званням. Усе це, звісно, не може минути безслідно, тому що таке навантаження на організм витримає далеко не кожен. Військові рано чи пізно йдуть у відставку, маючи за плечима законне право на пенсійні виплати. Якщо з виходом на пенсію військового все зрозуміло, то що робити з пенсією померлого військового – не зовсім. Саме про це сьогодні і йтиметься у цій статті.

Законодавство врегулювало цей момент і дозволило претендувати деяким особам на пенсію померлого військовослужбовця. Але чи все так прозоро, як здається на перший погляд? Давайте розберемося.

Якщо йдеться про утрату годувальника, який був військовослужбовцем, то право на пенсію в такому випадку матимуть батьки та дружина у разі, якщо вони досягли пенсійного віку в 60 років, незалежно від наявності й тривалості страхового стажу або зазначені особи є особами з інвалідністю. Давайте також розглянемо питання, чому законодавець не звертає уваги на страховий стаж особи у цьому випадку, а лише на вік вдови. Це пов’язано із суб’єктивним чинником, який полягає в тому, що більшу частину свого часу дружина військового перебуває разом із останнім у роз’їздах і не має фізичної можливості налагодити свою кар’єрну лінію, наслідком чого є відсутність великої кількості страхового стажу. Як результат, вдова може претендувати на 30% від заробітної плати померлого військового годувальника.

Тепер давайте розглянемо варіант отримання пенсії по втраті військового годувальника у разі, якщо він загинув під час виконання службових обов’язків. У цьому випадку претендувати на такі виплати мають право батьки, чоловік (дружина) не раніше, ніж за п’ять років до досягнення пенсійного віку, тобто у 55 років і теж незалежно від тривалості страхового стажу. Також законодавець розширив категорію людей порівняно з першим випадком, описаним вище, додавши сюди осіб, які мають право на так звану «шахтарську пенсію», дострокову пенсію, пенсію на пільгових умовах або якщо ці особи є інвалідами. То кому і скільки належить у підсумку?

Батькам або дружині (чоловіку), або непрацездатному члену сім’ї належить 70 відсотків від заробітної плати померлого годувальника.

Якщо у сім’ї є двоє або більше дітей, то по 50% від заробітної плати на кожного.

Також слід пам’ятати, що мінімальний і максимальний розміри виплат у разі смерті військового годувальника застосовують до кожного члена сім’ї окремо.

Насамкінець можна відзначити, що держава спрацювала наперед, упровадивши такий механізм у законодавство, бо ця процедура є більш ніж справедливою стосовно членів сім’ї померлого.

Якщо у вас склалася така ситуація, звертайтеся до нашого «Пенсійного центру», і ми допоможемо розібратися з цим питанням.


Відгуки наших клієнтів