Українська Українська Русский Русский

Людина, його трудовий шлях і пенсійна справа унікальні...

Пенсійний центр
- юридична допомога з пенсійних питань -

Оформлення пенсіії військовослужбовцям

Від початку повномасштабного вторгнення Російської Федерації на територію суверенної України головною основою надії на збереження української державності стали військовослужбовці, які захищають кожен кілометр нашої землі. Ми, як юристи, насамперед замислюємося про юридичний аспект соціального захисту цієї касти. На сьогодні головною темою статті буде пенсія військовослужбовця. Щодо цієї теми слід розібратися у таких питаннях: які види пенсій військовослужбовець може отримати на виході, яку з них слід обрати, який розмір пенсії військовослужбовця та документи, необхідні для отримання пенсії по інвалідності для військовослужбовця?

Нам відомо, що коли розмір пенсії військовослужбовців за класичним сценарієм залежить від страхового стажу, з якого сплачується ЄСВ, то у разі виходу на пенсію по інвалідності він для нас не важливий. Так стверджує законодавство. Для того щоб вийти на пенсію по інвалідності, необхідне настання інвалідності під час служби або протягом трьох місяців після звільнення зі служби. Важливий момент, який є актуальним на сьогоднішній день: якщо інвалідність було отримано під час бойових дій або у разі перебування в полоні, вищезгаданий термін може бути продовжений.

Інвалідність в Україні встановлює медико-соціальна експертна комісія (МСЕК). За результатами встановлення інвалідності особа може належати до однієї із двох категорій:

1. До осіб, які отримали травми, каліцтва, що призвели до інвалідності внаслідок війни.

2. До осіб, які отримали каліцтва, не пов’язані зі службою або внаслідок захворювання, пов’язаного з військовою службою.

Особливу увагу слід звернути на розмір пенсії по інвалідності для військовослужбовців. Особи з інвалідністю, отриманої внаслідок війни, отримуватимуть такі суми у відсотковому співвідношенні: перша група – 100%, друга група – 80%, третя група – 60%. Решта осіб із інвалідністю: перша група – 70%, друга група – 60%, третя група – 40%.

За підсумками залишається одне питання: коли всі теоретичні матеріали зрозумілі, то як же оформити пенсію військовому? А якщо військовий претендує на пенсію по інвалідності?

Якщо ж ви звернетеся до нас, то спочатку ми створимо КЕП через Приват24. Після цього ми матимемо доступ до вашого пенсійного кабінету. Далі за списком:

  • Заява про призначення пенсії, яка формується в електронному вигляді у пенсійному кабінеті.
  • Паспорт. У разі наявності ID-картки вам необхідно через «Дію» сформувати форму 13. Це витяг із реєстру територіальної громади про місце реєстрації.
  • Ідентифікаційний код.
  • Трудова книжка як найважливіший документ для розрахунку пенсії + довідки з місця роботи.
  • Документи, що підтверджують ваш особливий статус, такі як довідка МСЕК, посвідчення інваліда війни.
  • Фотокартка. Вона необхідна у майбутньому для подання заяви на видачу пенсійного посвідчення.

Якщо ми говоримо про військових строкової служби, то тут під час подання заяви в пенсійному кабінеті нам знадобиться ще свідоцтво про хворобу, видане військовим комісаріатом за місцем зняття з обліку, або довідка військово-лікарської комісії.

Підсумовуючи сказане вище, важливо відзначити, що з такими питаннями краще звернутися до нашого «Пенсійного центру», і ми проаналізуємо документи, з’ясуємо, чого не вистачає, все зробимо «під ключ», доки ви будете зайняті своїми справами. Результатом нашої діяльності буде призначена через 10 днів після подання пенсії.


Відгуки наших клієнтів