Українська Українська Русский Русский

Людина, його трудовий шлях і пенсійна справа унікальні...

Пенсійний центр
- юридична допомога з пенсійних питань -

Документи для оформлення пенсії за віком

Будь-яке оформлення пенсії починається із документів, а саме з їх збирання, перевірки й аналізу. Документи для пенсії необхідно завжди збирати заздалегідь, щоб вчасно вийти на пенсію. Крім того, документи для оформлення пенсії потрібно перевіряти на наявність помилок і виправлень, оскільки вони можуть вплинути на саме право на пенсію.

Які документи необхідні для оформлення пенсії? Напевно, це одне з найчастіших питань громадян, які мають намір виходити на пенсію. Можна виділити базовий комплект документів для пенсії:

1) паспорт;

2) ідентифікаційний код;

3) свідоцтво про шлюб (якщо була зміна прізвища);

4) трудова книжка;

5) диплом про денну освіту;

6) військовий квиток (у разі проходження військової служби);

7) довідка про заробітну плату за 5 років поспіль до 2000 року (за наявності);

8) реквізити банківського рахунку (у разі отримання пенсії на картку).

Іноді деякі документи, наприклад, трудова книжка, можуть мати неправильні записи. У такому разі пенсійний фонд може не зарахувати відповідні періоди роботи до стажу, що вплине на розмір пенсії. Які документи для оформлення пенсії потрібні у такому разі? Необхідно звернутися за колишнім місцем роботи й отримати уточнювальну справу про підтвердження праці. Якщо підприємство вже не працює, допомогти з цього питання зможе архів, куди було здано документи підприємства.

Якщо ж ви не хочете самостійно займатися питанням оформлення пенсії, ви завжди можете звернутися до юристів, які все зроблять за вас. Юристи підкажуть, які документи потрібні для оформлення пенсії, допоможуть вам їх зібрати та подати до пенсійного фонду для призначення пенсії.


Відгуки наших клієнтів