Українська Українська Русский Русский

Людина, його трудовий шлях і пенсійна справа унікальні...

Пенсійний центр
- юридична допомога з пенсійних питань -

Як оформити пенсію, особам, які мешкають за кордоном

Від початку повномасштабного вторгнення Російської Федерації на територію суверенної України минув майже рік. Наша країна зазнала колосальної кількості змін, які призвели до тих чи інших наслідків. У нашій сьогоднішній статті йтиметься безпосередньо про тих людей, які виїхали за кордон і досягли там віку, що дає їм право вийти на пенсію. Перше законне питання, яке виникає у потенційного пенсіонера, полягає ось у чому: а як же подати документи на пенсію, якщо перебуваєш за кордоном, і чи має право особа на пенсійні виплати за кордоном?

Перше, що слід знати потенційним пенсіонерам, які виїхали за кордон у зв’язку з військовою агресією російської армії, – це те, що право на пенсійні виплати є конституційним і незалежно від того, де ви перебуваєте, ви маєте повне право подати документи на призначення пенсії. Питання в іншому: чи створила держава інструмент, що дасть змогу подати документи в дистанційному форматі? Так, створила. Пенсійний фонд України має власний пенсійний портал, на якому ви можете скористатися широким спектром послуг, зокрема подати документи на призначення пенсії.

Зі свого боку, ми настійно рекомендуємо звернутися до нашої фірми, щоб ми провели процес призначення пенсії «під ключ». Якщо такий формат співпраці вам підходить, слід визначити, як відбувається процес призначення пенсії, якщо ви перебуваєте за кордоном.

Спочатку ми з’ясовуємо, чи маєте ви рахунок у банку Приватбанк. Якщо так, вам необхідно через вебверсію сайту створити електронний цифровий підпис (ЕЦП). Інструкцію щодо його створення ви можете подивитися на YouTube. Якщо у вас немає рахунку в цьому банку, вам необхідно пройти процес створення рахунку в дистанційному форматі в режимі відеоконференції. Усі інструкції також викладено на сайті ПриватБанку. Навіщо нам потрібен ЕЦП? Для того, щоб увійти до особистого пенсійного кабінету людини, існує кілька способів, але наявність у нас ЕЦП дає нам можливість не турбувати вас, доки ви займаєтеся своїми справами.

Далі ми в дистанційному форматі вивчаємо особливості конкретно вашої пенсійної справи, щоб зрозуміти, із яким видом ми маємо справу. Наступним кроком буде передавання вами нам на електронну пошту або будь-який інший зручний месенджер кольорових сканкопій ваших документів. Попередньо це:

1. Паспорт та ідентифікаційний код.

2. Трудова книжка.

3. Військовий квиток (за наявності).

4. Диплом про здобуття вищої освіти.

5. Довідки про заробітну плату до 2000 року за будь-які 60 календарних місяців (за наявності).

6. Свідоцтво про одруження.

7. Свідоцтва про народження дітей.

8. Довідка про інвалідність МСЕК (за наявності).

9. Реквізити банківського рахунку. Враховуйте, що через «Укрпошту» ви не можете отримувати пенсію за кордоном.

Зазначений список документів не є вичерпним, але його доволі часто використовують.

Після того, як ми отримуємо документи та файл ЕЦП, ми розпочинаємо процес подання документів через пенсійний портал. Протягом 10 днів пенсійний фонд призначає виплати.

Насамкінець слід зазначити, що цей процес більш ніж реальний, і ми рекомендуємо вам його довірити нам як фахівцям у цій справі. Доки ви займатиметеся своїми справами, ми зробимо все «під ключ».


Відгуки наших клієнтів