Українська Українська Русский Русский

Людина, його трудовий шлях і пенсійна справа унікальні...

Пенсійний центр
- юридична допомога з пенсійних питань -

Виправлення в трудовій книжці

Серед переліку документів, необхідних для призначення пенсії, важливе місце посідає трудова книжка. Трудова книжка – це основний документ, який підтверджує стаж особи до 1 січня 2004 року. Прізвище, ім’я та по батькові людини в трудовій книжці мають збігатися з даними паспорта.

Помилки у трудовій книжці можуть стосуватися записів про роботу, дати прийняття, дати звільнення, номера/дати наказу й іншого, але вони завжди спричиняють труднощі у зарахуванні стажу.

Якщо необхідно внести виправлення до трудової книжки, насамперед необхідно звернутися до керівника за місцем роботи, де було зроблено відповідний запис. Якщо підприємство, яке зробило неправильний або неточний запис, ліквідоване, відповідний запис робить правонаступник і засвідчує печаткою, а в разі його відсутності – організація вищого рівня, якій було підпорядковане підприємство, а у випадку відсутності такого – архів. Виправлені відомості про роботу, про переведення на іншу роботу, про нагородження та заохочення тощо мають повністю відповідати оригіналу наказу або розпорядження. У разі втрати наказу або розпорядження виправлення відомостей про роботу здійснюють на підставі інших документів, які підтверджують виконання робіт, не зазначених у трудовій книжці.

Тобто існує певний алгоритм дій, яких слід дотримувати в разі виявлення помилок у трудовій книжці. Якщо підприємство ліквідоване, правонаступника немає й документи знайти в архіві виявилося неможливим, є варіант звернутися до суду та довести наявність спірного стажу за допомогою показань не менше двох свідків.

За відсутності документів про наявний стаж роботи та неможливості одержання їх унаслідок ліквідації підприємства, установи, організації або відсутності архівних даних з інших причин, стаж роботи установлюють на підставі показань не менше двох свідків, які б знали заявника за спільною з ним роботою на одному підприємстві, в установі, організації (в тому числі колгоспі) або в одній системі та мали документи про свою роботу за час, стосовно якого вони підтверджують роботу заявника.

За допомогою показань не менше двох свідків можна також підтвердити стаж роботи за відсутності документів у разі, якщо підприємства, установи, організації або їхні правонаступники розміщуються (розміщувалися) на тимчасово окупованій Російською Федерацією території України, в районі проведення антитерористичної операції або здійснення заходів із забезпечення національної безпеки й оборони, відсічі та стримування збройної агресії Російської Федерації, а також на територіях територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають/перебували в тимчасовій окупації, в оточенні (блокуванні), а також у разі, якщо майно (документи) підприємств, установ, організацій або їх правонаступників (незалежно від місця їх реєстрації на території України) розташоване на території України та/або пошкоджене чи знищене внаслідок воєнних (бойових) дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації проти України, за умови документального підтвердження пошкодження або знищення майна (документів).


Відгуки наших клієнтів