Українська Українська Русский Русский

Людина, його трудовий шлях і пенсійна справа унікальні...

Пенсійний центр
- юридична допомога з пенсійних питань -

Що робити, якщо ваш роботодавець не здійснював відрахувань до Пенсійного фонду

Як відомо, стаж, зароблений після 01.01.2004 р., ураховують для призначення пенсії за умови сплати роботодавцем страхових внесків із заробітної плати. Якщо страховий внесоксплачено з огляду на заробітну плату, не меншу за мінімальну, до пенсії зараховується повний місяць. Якщо ж сплачений внесок менший від мінімального, стаж враховується пропорційно сплаченій частині. Відсутність сплати внеску спричиняє незарахування такого періоду роботи до стажу для нарахування пенсії.

Страховий внесок – це внесок до Пенсійного фонду, який сплачує роботодавець у розмірі 22% від офіційної заробітної плати. Іноді його називають податок до Пенсійного фонду.

Страхові внески безпосередньо впливають на розмір пенсії.

Що робити, якщо ви виявили несплату роботодавцем страхових внесків повністю або частково?

Якщо виявлено часткову несплату, оптимальним варіантом буде доплата за дні, яких бракує, у місяцях через Пенсійний фонд. Вигідність цього способу полягає в тому, що вартість доплати розраховують із огляду на ставки, які мали місце на той час, а не на сьогоднішній день.

Якщо ж виявлено місяці, за які страхові внески не сплачували зовсім, існує два варіанти.

Перший: докупити стаж, якого бракує для пенсії, через податкову службу. Це доволі дорогий варіант. Ціна одного місяця дорівнює двом мінімальним внескам станом на день сплати. У 2023 році один місяць коштуватиме 2948 грн.

Другий: звернутися до суду із вимогою зарахувати до стажу для призначення пенсії періоди, коли роботодавець не сплачував страхові внески до Пенсійного фонду. Подібні справи розглядають на користь пенсіонера. Суди мотивують свої рішення тим, що пенсіонер не може відповідати за сплату роботодавцем необхідних зборів і внесків із заробітної плати пенсіонера.

Оптимальним варіантом, звісно, буде сплата роботодавцем страхового внеску, але такий варіант не завжди можливий. Підприємство може бути ліквідоване або не мати фінансової спроможності з різних причин.

Таким чином, перед походом до Пенсійного фонду радимо перевірити, чи за всі ваші періоди роботи починаючи з 01.01.2004 р. сплачені страхові внески до ПФУ. Це можна зробити, замовивши довідку форми ОК-5 у Пенсійному фонді або на порталі «Дія».


Відгуки наших клієнтів