Українська Українська Русский Русский

Людина, його трудовий шлях і пенсійна справа унікальні...

Пенсійний центр
- юридична допомога з пенсійних питань -

Справа Соловйової

Під час розрахунку пенсії значення має розмір заробітної плати. Навіть якщо у людини стажу чимало, через офіційну мінімальну зарплату пенсія суттєво не підвищиться.

Для підвищення розміру пенсії пенсіонер може подати довідку про заробітну плату за 60 місяців підряд за період до 2000 року. Однак для того, щоб цю довідку було враховано, пенсійний фонд має особисто приїхати на підприємство або до архіву, що видали таку довідку, та провести перевірку достовірності відомостей, зазначених у довідці.

Проте не завжди таку перевірку можливо провести: підприємство може закритись і не здати документи до архіву або первинні документи можуть бути просто знищені. Через неможливість проведення перевірки пенсійний фонд відмовляється враховувати довідку. Саме з такою проблемою до нас звернулася Галина Олексіївна.

Ми подали позов до суду, в якому вимагали зобов’язати пенсійний фонд зробити перерахунок і виплату пенсії за віком із урахуванням даних довідки про заробітну плату для обчислення пенсії від моменту її призначення. Суд задовольнив цей позов у повному обсязі, зазначивши, що виключно встановлення факту подання недостовірних відомостей, а не виникнення сумнівів і неможливість проведення перевірки та припинення підприємства є підставою для неврахування довідки. Пенсійний орган не може нівелювати відомості довідки про заробітну плату, оформленої належним чином, і позбавляти особу права на належне пенсійне забезпечення з огляду на набутий нею трудовий стаж й одержану заробітну плату.

У результаті пенсійний фонд здійснив перерахунок пенсії починаючи з дня призначення пенсії та виплатив заборгованість, яка виникла у зв’язку з несвоєчасним врахуванням довідки. Розмір пенсії збільшився більше як на 2000 грн, а борг становив понад 20 000 грн.

Із рішенням суду можна ознайомитись за посиланням: https://reyestr.court.gov.ua/Review/104353055


Відгуки наших клієнтів