Українська Українська Русский Русский

Людина, його трудовий шлях і пенсійна справа унікальні...

Пенсійний центр
- юридична допомога з пенсійних питань -

Справа Туманової

Після виходу людини на пенсію в неї залишається обов’язок повідомляти про працевлаштування або звільнення, якщо такі трапляються в її житті. Пенсійний фонд зі свого боку так само має можливість і повноваження контролювати зазначені обставини й уникати надміру виплачених сум пенсій.

Однак бувають випадки, коли людина, маючи надію на пенсійний фонд чи з інших причин, не повідомляє ПФУ про працевлаштування та продовжує отримувати пенсію як непрацюючий пенсіонер, яка є дещо більшою, ніж у працюючого пенсіонера, що ПФУ може виявити через декілька років та прийняти рішення про утримання надміру виплачених сум пенсії.

У подібній ситуації опинилася Галина Степанівна Туманова. Пенсійний фонд стверджував, що Галина Степанівна свідомо подала неправильні дані про початок її працевлаштування, тому з її пенсії утримувалась частина пенсії у розмірі 20% від пенсії щомісяця.

Суд визнав таке утримання пенсії протиправним з огляду на те, що ПФУ у встановленому законом порядку не довів факту зловживань з боку Галини Степанівни, її вини чи недобросовісності щодо надання недостовірних даних та отримання переплати пенсії, а тому підстави для стягнення з пенсіонера надміру виплачених сум пенсії суд уважав відсутніми. Таким чином оскаржуване рішення було визнане протиправним і скасоване. Також суд зобов’язав ПФУ повернути Галині Степанівні незаконно утримані суми пенсії.


Відгуки наших клієнтів