Українська Українська Русский Русский

Людина, його трудовий шлях і пенсійна справа унікальні...

Пенсійний центр
- юридична допомога з пенсійних питань -

Страховий стаж в Угорщині

Станом на сьогоднішній день тисячі українців вирушають на заробітки до інших країн. Багато хто повертається, однак заробітчани, збираючись до інших держав, нечасто замислюються щодо свого майбутнього забезпечення – а саме щодо пенсійних виплат. Зокрема, щоб отримати право на пенсію в Україні, треба мати не менше 28 років страхового стажу та досягти відповідного віку. З огляду на це виникає справедливе питання: чи можна зарахувати роки страхового стажу роботи за кордоном?

Звісно можна, але для цього треба, щоб в України з цією країною було укладено відповідну угоду.

Такі угоди поділяються за двома принципами:

1. Територіальний – означає, що стаж, який особа отримала в іншій країні, зараховується також в Україні.

2. Пропорційний – означає, що обидві країни нараховують пенсію за «свій» страховий стаж окремо, для визначення права на пенсію однією країною буде взято до уваги стаж, отриманий в іншій країні.

За територіальним принципом було укладено угоду між тодішнім СРСР та Угорською Народною Республікою про соціальне забезпечення. Ця угода є чинною й зараз. Саме тому, якщо у ви маєте стаж роботи в Угорщині та в Україні, й ви хочете отримати пенсію в Україні, то під час її призначення вам буде зараховуватись сумарний стаж, отриманий на території цих обох країн. Так само ситуація складається, якщо ви хочете отримати пенсію в Угорщині.

Яка країна буде призначати вам пенсію, залежить від місця вашого проживання.

Зазначаємо, що для підтвердження такого стажу треба надати до Пенсійного фонду України або іншої установи, що призначає пенсію, відповідні довідки із ваших місць роботи і, звісно, необхідно, щоб ваше працевлаштування у обох країнах було оформлене офіційно.


Відгуки наших клієнтів