Українська Українська Русский Русский

Людина, його трудовий шлях і пенсійна справа унікальні...

Пенсійний центр
- юридична допомога з пенсійних питань -

Справа Чекригіна

Який пенсіонер не мріє про збільшення своєї пенсії? Однак в житті трапляються випадки, коли пенсія не те що збільшується, а навіть зменшується. Звісно, перша думка в такій ситуації – йти сваритися до пенсійного фонду чи інших чиновників. Але найкращий вихід при цьому – звернутися за допомогою до досвідченого юриста або адвоката.

Саме так і зробив пан Чекригін. До нашої компанії звернувся громадянин – військовий пенсіонер. Усе життя він отримував пенсію, яка дорівнювала 90% від його грошового забезпечення. Але після прийняття урядом нової постанови пенсію було перераховано. Розмір пенсії почав дорівнювати 70% його грошового забезпечення. Не погодившись із такою зміною, ми спільно прийняли рішення звернутися до суду із позовною заявою.

Підставою для позову стало те, що Чекригіну пенсія була призначена у жовтні 2005 року, її розмір складав 90% від грошового забезпечення згідно з чинним на той час законодавством.

Зокрема, на день здійснення перерахунку пенсії Чекригіна відповідно до чинних на той момент норм права її розмір має становити не більше 70% грошового забезпечення.

Але застосування такого показника є незаконним, бо стосується він призначення нових пенсій, а не перерахунку раніше призначених у зв’язку з тим, що цей факт порушує принцип заборони зворотної дії закону.

Судом наші доводи було враховано, тому позов задовольнили. Рішенням суду було зобов’язано пенсійний фонд України здійснити перерахунок і виплату призначеної пенсії в основному розмірі 90% сум грошового забезпечення осіб, звільнених із військової служб, та деяких інших осіб з урахуванням проведених виплат. Слід відзначити той факт, що Чекригіну буде виплачено частину пенсії, яка не доплачувалася після перерахунку, за весь час таких недоплат.

У цій справі наша компанія змогла домогтися швидкого виконання рішення суду, що особливо важливо для кожного пенсіонера.


Відгуки наших клієнтів