Українська Українська Русский Русский

Людина, його трудовий шлях і пенсійна справа унікальні...

Пенсійний центр
- юридична допомога з пенсійних питань -

Справа Компанійца

До нашої компанії звернувся громадянин із проблемою щодо стягнення ненарахованих і невиплачених страхових виплат після смерті його матері. Особливість ситуації полягала в тому, що померла проживала на тимчасово окупованій території, на якій свої повноваження фонд соціального страхування не здійснював. На думку фонду, непереміщення померлої на підконтрольну Україні територію та непостановлення її на облік свідчать про законність припинення нарахування страхових виплат. Справа ускладнювалася тим, що мати позивача, яка отримувала страхові виплати, померла. Ненарахування страхових виплат перешкоджало позивачу успадкувати їх.

Нами було оскаржене до суду рішення про припинення нарахування та виплати страхових виплат із вимогою зобов’язати фонд соціального страхування нарахувати та виплатити страхові виплати спадкоємцю померлої. Позовна заява була вмотивована тим, що законом не передбачено такої підстави для припинення страхових виплат, як незвернення до органів фонду соціального страхування на території, підконтрольній органам влади, з питання отримання щомісячних страхових виплат і заборгованості щодо виплат, а також нездійснення відділенням переміщення з тимчасово окупованої території в населені пункти, на території яких органи державної влади здійснюють свої повноваження в повному обсязі. Ненарахування щомісячних страхових виплат порушило її гарантовані Конституцією України та Європейським судом з прав людини права, що у свою чергу мало наслідком порушення прав позивача як спадкоємця. Вини померлої в ненарахуванні їй страхових виплат немає. Унаслідок збігу обставин остання певний період залишалася соціально незахищеною, а Фонд соціального страхування України не нараховував їй належні страхові виплати з підстав, не зазначених у законі, тобто з дискримінаційних мотивів – за ознакою місця проживання.

Суд задовольнив позовні вимоги та зобов’язав відповідача нарахувати й виплатити позивачу як спадкоємцю належні померлій страхові виплати. Відповідачем було подано апеляційну скаргу, однак підготовлені та подані нами заперечення, аргументований виступ адвоката дозволили залишити скаргу без задоволення.

Рішення суду було виконане в повному обсязі протягом трьох тижнів від дня набрання ним законної чинності.

Із рішеннями судів можна ознайомитись за посиланням:

1. Інстанція: http://reyestr.court.gov.ua/Review/88945536

2. Апеляційний суд: http://reyestr.court.gov.ua/Review/90873719


Відгуки наших клієнтів