Українська Українська Русский Русский

Людина, його трудовий шлях і пенсійна справа унікальні...

Пенсійний центр
- юридична допомога з пенсійних питань -

Справа Письменного

У разі досягнення пенсійного віку та за наявності необхідного страхового стажу будь-яка людина має право вийти на пенсію та отримувати заслужені виплати. Але навіть попри повне врегулювання законодавством порядку надання та призначення пенсії чимало пенсіонерів стикаються із незаконними діями пенсійних органів.

Саме така ситуація виникла у громадянина Письменного, який і звернувся до нашої компанії за допомогою. Проблема його полягала в тому, що пенсійні органи відмовили йому в призначенні пенсії, оскільки Письменний не надав оригіналу паспорта громадянина України, заодно не зарахували періоди його навчання у зв’язку з наданням не оригіналу, а копії диплома, та один період роботи унаслідок виявлених помилок у трудовій книжці.

Підставою для позову опинилось декілька фактів.

По-перше, оскільки Письменний виїхав на постійне місце проживання за кордон, замість паспорта громадянина України він подав паспорт громадянина України для виїзду за кордон. Згідно з чинним законодавством закордонний паспорт є документом, який посвідчує особу та підтверджує громадянство України, а тому такі дії позивача є цілком правомірними.

По-друге, пенсійний фонд не надав Письменному тримісячного терміну для отримання документів про навчання, а також уточнюючих довідок з місця роботи щодо спірного періоду роботи. Зокрема, було відзначено, що норми законодавства передбачають можливість надання органами пенсійного фонду пенсіонерам додаткового тримісячного терміну для подання додаткових документів, у тому числі якщо існують обґрунтовані сумніви щодо записів у трудовій книжці.

Розглянувши справу, суд першої інстанції, з яким погодився і суд апеляційної інстанції, урахував всі наші обґрунтування, задовольнив позов та зобов’язав пенсійний фонд повторно розглянути заяву про призначення пенсії.

Після прийняття рішення наша компанія змогла домогтися швидкого виконання рішення суду, в результаті чого Письменному було призначено пенсію з моменту його звернення до пенсійного фонду, а також виплачено заборгованість за пенсійними виплатами у повному обсязі.


Відгуки наших клієнтів