Українська Українська Русский Русский

Людина, його трудовий шлях і пенсійна справа унікальні...

Пенсійний центр
- юридична допомога з пенсійних питань -

+38 066 368-65-59
+38 098 040-19-93

Призначення пенсії: порядок звернення до Пенсійного фонду

Оформлення пенсії – важлива подія в житті людини. Але через брак часу і складнощі в законодавстві часом непросто розібратися та зрозуміти, куди і коли звертатися за оформленням пенсії, які документи подавати й на що розраховувати.

Почнемо з того, що громадяни України мають право на державне пенсійне забезпечення за віком, по інвалідності, у зв’язку з втратою годувальника та за інших обставин, передбачених законодавством.

У разі призначення кожен вид пенсії має свої підстави й особливості. Для прикладу візьмемо найпоширеніший вид пенсії – за віком. Майбутньому пенсіонеру має бути 60 років і не менше 15 років страхового стажу. Відзначимо, для оформлення пенсії за віком на пільгових умовах підтвердження стажу за однією лише трудовою книжкою вже недостатньо.

Пенсійні виплати у зв’язку з втратою годувальника призначають тільки непрацездатним членам сім’ї померлого, які перебували на його утриманні. При цьому його дітям пенсію призначають незалежно від того, чи перебували вони на утриманні годувальника, чи ні.

По інвалідності внаслідок загального захворювання пенсію можуть призначити за наявності певного стажу роботи на час отримання інвалідності. А пенсію по інвалідності у зв’язку з трудовим каліцтвом або професійним захворюванням мають призначити незалежно від стажу роботи.

Заява про призначення пенсії непрацюючим людям, а також членам сімей у зв’язку з втратою годувальника подається заявником особисто або через представника за довіреністю, посвідченою нотаріально, до управління Пенсійного фонду України в районі, місті та за іншим місцем проживання (реєстрації).

У разі, якщо громадянин, якому призначають пенсію, не досяг повноліття або недієздатний, заяву подають батьки, усиновителі, батьки-вихователі, прийомні батьки, патронатні вихователі, опікуни, піклувальники за місцем їх проживання (реєстрації). Представники установ (органів опіки та піклування), які виконують функції опікунів і піклувальників, подають заяву за місцем розташування цих установ.

Заява про призначення пенсії працюючим громадянам, а також членам сім’ї у зв’язку з втратою годувальника подається заявником до установи, яка призначає виплати, через уповноважену посадову особу підприємства (далі – посадова особа) за місцем розташування організації. За бажанням працівника заяву можна передати особисто за місцем проживання (реєстрації), через представника за довіреністю або через законного представника.

Звернутися за призначенням пенсії ви можете в будь-який час після отримання права на пенсію або не раніше, ніж за місяць до досягнення пенсійного віку.

Для оформлення пенсії необхідно надати такі документи: паспорт, ідентифікаційний код, документи, що підтверджують стаж (трудова книжка, диплом про освіту, свідоцтво про народження дітей – для жінок, військовий квиток – для чоловіків), а також документи, які підтверджують особливий статус особи.

До заяви про призначення пенсії по інвалідності або у зв’язку з втратою годувальника необхідно подати додаткові документи.

Під час призначення до пенсій надбавок, допомог, компенсації та підвищень додаються відповідні довідки.

У разі поновлення виплати пенсії та переведення з одного виду пенсії на інший до наявних документів особа може додати:

  1. документи про страховий стаж за період роботи до 01 січня 2004 року, який не врахований у пенсійній справі, в тому числі після призначення пенсії;
  2. довідку про заробітну плату;
  3. документи про обставини, які впливають на розмір пенсії (наприклад, зміна кількості членів сім’ї, які перебували на утриманні пенсіонера або померлого годувальника; отримання (втрата) права на надбавку на непрацездатних членів сім’ї та надбавку на догляд за ними, визнання заявника одиноким або таким, що потребує сторонньої допомоги, визнання заявника інвалідом або учасником війни тощо).

У процесі оформлення пенсії часто виникають непередбачені ситуації: трудова книжка або інші документи втрачено, є виправлення, не зараховують стаж, необхідне підтвердження особливого характеру робот тощо.

Дійсно, як і будь-яка людина, її трудовий шлях і пенсійна справа є унікальними. Наша робота – допомогти вам розібратися у всіх хвилюючих питаннях, чітко визначити ваше право на пенсійні виплати та допомогти в його реалізації.

Нагадуємо, що безліч видів пенсій призначаються саме через суд, однак важливо не упустити термін для звернення і в той же час грамотно скласти позовну заяву.

Ми з радістю вам підкажемо, які документи необхідно підготувати, допоможемо в їх отриманні, розповімо, як і куди звертатися, а в разі спірної ситуації – зможемо гідно відстояти ваші інтереси в суді.


Задати питання

Відгуки наших клієнтів