Українська Українська Русский Русский

Людина, його трудовий шлях і пенсійна справа унікальні...

Пенсійний центр
- юридична допомога з пенсійних питань -

+38 066 368-65-59
+38 098 040-19-93

Пенсія прокурору

Протягом багатьох років жінка пропрацювала в прокуратурі. Тому, коли в неї виникло право на пенсію – а було це в 2016 році – вона звернулася до Пенсійного фонду з проханням призначити їй пенсію та зарахувати до стажу період часу, коли вона навчалася на юридичному факультеті. Однак Пенсійний фонд відмовив жінці і в призначенні пенсії, і в зарахуванні періоду навчання до стажу.

Зокрема, період навчання в університеті їй було не зараховано до стажу на тій підставі, що в дипломі було вказане інше прізвище.

У призначенні пенсії жінці Пенсійний фонд відмовив у зв’язку з тим, що відповідним законом від 2 березня 2015 року були скасовані відповідні норми щодо пенсійного забезпечення, які були встановлені законодавством про прокуратуру.

Перш ніж почати розбиратися у цій справі, доцільно зазначити, що у той період, коли жінка працювала у прокуратурі, діяв Закон України «Про прокуратуру» від 1991 року. 14 жовтня 2014 року було затверджено інший Закон «Про прокуратуру», який набрав чинності 15 червня 2015 року.

То ж який закон слід застосовувати під час призначення пенсії за вислугою років? Ґрунтуючись на вищезазначених даних, Верховним судом було встановлено, що Закон від 02.03.2015 р., який скасовував приписи, що встановлювали пенсійне забезпечення для співробітників прокуратури, дійсно скасував відповідні приписи Закону «Про прокуратуру» від 1991 року, однак він не поширюється на такі приписи, встановлені Законом «Про прокуратуру», який набрав чинності 15.05.2015 р., оскільки цей Закон було прийнято пізніше.

Підсумовуючи, можна сказати, що під час призначення пенсій, зокрема, працівникам прокуратури (на яких поширюється відповідне законодавство), Пенсійний фонд не може відмовити їм на тій підставі, що Законом від 02.03.2015 р. були скасовані відповідні норми, оскільки на сьогодні приписи щодо пенсійного забезпечення, встановлені Законом «Про прокуратуру», який набрав чинності 15.05.2015 р., є чинними.

Що ж стосується того факту, що у дипломі про вищу освіту було вказане інше прізвище, то жінкою до суду було надано відповідну довідку з університету, де вона навчалась, яка підтверджувала той факт, що ця громадянка дійсно проходила курс навчання та закінчила університет у вказаний період. Тому цей проміжок часу згідно з законодавством про прокуратуру зараховується до стажу.

Зробимо підсумок:

– Пенсійний фонд має призначати пенсію співробітникам прокуратури, керуючись Законом України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 року.

– Зазначення іншого прізвища у дипломі про вищу освіту не є підставою для відмови в зарахуванні стажу.


Задати питання

Відгуки наших клієнтів