Українська Українська Русский Русский

Людина, його трудовий шлях і пенсійна справа унікальні...

Пенсійний центр
- юридична допомога з пенсійних питань -

+38 066 368-65-59
+38 098 040-19-93

Стаж роботи державного службовця

Після того, як чоловік досяг достатнього, на його думку, стажу роботи на посадах у державній службі, він звернувся до Пенсійного фонду з проханням перевести його з пенсії, що призначалася йому відповідно до законодавства про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, на пенсію, яка призначається згідно із законодавством про державну службу.

Однак Пенсійним фондом йому було відмовлено в переведенні на тій підставі, що чоловік дійсно працював на посадах державної служби, але лише протягом 7 років, а оскільки він уже не працював на відповідних посадах, коли набрав чинності новий Закон «Про державну службу» (від 01.05.2016 р.), тому для переведення на відповідну пенсію йому потрібно не менше 20 років стажу.

Загальний стаж чоловіка складав 40 років, із них 7 років – на посадах державної служби і 14 років роботи посадовою особою органів місцевого самоврядування. Пенсійний фонд, обчисливши стаж роботи на посадах державної служби чоловіка, зазначив, що такий стаж складає лише 7 років.

Вважаючи відмову Пенсійного фонду незаконною, чоловік звернувся до суду. Судом було зазначено, що оскільки позивач не працював на відповідних посадах, коли набрало чинності нове законодавство про державну службу, то для отримання пенсії за таким законодавством йому необхідно мати не менше 20 років відповідного стажу.

Верховний Суд під час вирішення цієї справи правильно обчислив стаж чоловіка, визначивши, що відповідно до законодавства про проходження служби в органах місцевого самоврядування стаж роботи посадової особи в органах місцевого самоврядування зараховується до стажу роботи на посадах державної служби, а отже, у чоловіка в сукупності понад 20 років стажу на таких посадах і він має право на отримання пенсії за законодавством про державну службу.

Підсумовуючи, можна зробити висновок, що хоча служба в органах місцевого самоврядування не є державною службою (про що прямо йдеться у законі), однак стаж роботи на відповідних посадах органів місцевого самоврядування зараховується до стажу, який є необхідним для отримання пенсії за законодавством про державну службу.


Задати питання

Відгуки наших клієнтів