Українська Українська Русский Русский

Людина, його трудовий шлях і пенсійна справа унікальні...

Пенсійний центр
- юридична допомога з пенсійних питань -

Страховий стаж в Австрії

Економіку Австрії побудовано на різноманітних експортних товарах, таких як запчастини для автомобілів, папір, агрохімікати. Також у зв’язку з географічним положенням цієї країни в центрі Європи чимало осіб виїжджають до цієї країни на заробітки. Але більшість людей після призначення пенсії повертаються до України.

Кожна країна здійснює оподаткування доходів громадян відповідно до свого чинного законодавства, незалежно від підстави їх отримання. Наслідком міжнародного співробітництва є укладення угод про уникнення подвійного оподаткування.

Зокрема, 16.10.1997 року було підписано Конвенцію між урядом Республіки Австрія і урядом України про уникнення подвійного оподаткування та попередження податкових ухилень стосовно податків на доходи і майно.

Положенням статті 18 вищевказаної Угоди передбачено, що пенсії, які особа-резидент отримувала у зв’язку з минулою роботою, оподатковуватимуться лише на території тієї країни, яка здійснює виплату пенсії.

Натомість існують особливості оподаткування пенсії для державних службовців. Приміром, за загальним правилом будь-яка пенсія державного службовця оподатковується лише у державі, яка здійснює виплату. Однак якщо особа є громадянином або резидентом іншої сторони, то оподаткування провадить ця сторона відповідно до свого законодавства.


Відгуки наших клієнтів