Українська Українська Русский Русский

Людина, його трудовий шлях і пенсійна справа унікальні...

Пенсійний центр
- юридична допомога з пенсійних питань -

Страховий стаж в Естонії

Кожна особа на певному етапі свого життя стикається із процедурою призначення пенсії, що супроводжується збиранням чималого пакету документів і переданням їх до органів Пенсійного фонду України, які їх розглядають і призначають пенсію або відмовляють в її призначенні.

Особливо складними є випадки, коли майбутній пенсіонер працював не лише в Україні, але й за кордоном. У такому разі врахування трудового стажу, отриманого за кордоном, можливе за умови укладення Україною з іноземною державою відповідної угоди про соціальне та/або пенсійне забезпечення.

Наприклад, між Україною й Естонською Республікою укладено угоду у сфері соціального забезпечення, якою врегульоване призначення пенсії громадянам підписантів за наявності страхового стажу в Україні й Естонії.

Зокрема, якщо право на пенсію наявне згідно із законами однієї з держав без урахування періоду роботи в іншій державі, то відповідна держава призначає пенсію лише за трудовий стаж, отриманий за її законами.

Окрім того, якщо в особи право на пенсію виникає під час обчислення трудового стажу, то для призначення пенсії зараховуються періоди роботи, отримані в Україні й Естонії, якщо іншою державою не виплачується пенсія за той самий стаж. Кожна держава нараховує та виплачує пенсію за стаж, отриманий на її території, якщо угода не передбачає інших правил.

Якщо ж загальна кількість стажу, отриманого в одній із держав, становить понад 12 місяців, то пенсію за нього виплачує та країна, в якій його отримано. Якщо ж стаж роботи в одній із країн не перевищує 12 місяців, то такий період роботи враховується державою, в якій призначається пенсія.

Якщо особа має право на спеціальну або пільгову пенсію, то таку пенсію призначає і виплачує тільки держава, на території якої існує відповідне право. Пільгові періоди не додаються. Якщо за законом України або Естонії право на пільгову пенсію не виникає, то такі пільгові періоди враховуються на загальних підставах.

Після звернення майбутнього пенсіонера із заявою про підтвердження стажу роботи уповноважений орган однієї з держав робить запит до уповноваженого органу іншої держави, за результатами якого приймається рішення про призначення частини пенсії.

Україна зараховує трудовий стаж, отриманий на території Естонії, виключно після одержання формулярів про підтвердження стажу роботи за кордоном.


Відгуки наших клієнтів