Українська Українська Русский Русский

Людина, його трудовий шлях і пенсійна справа унікальні...

Пенсійний центр
- юридична допомога з пенсійних питань -

Страховой стаж в Німеччині

22 травня 2019 року Кабінетом Міністрів України було прийнято постанову № 434 стосовно затвердження домовленості щодо реалізації угоди між Україною та Федеративною Республікою Німеччина про соціальне забезпечення.

Вищезазначеною постановою затверджено угоду між Україною та Німеччиною про співпрацю у сфері соціального, в тому числі й пенсійного, забезпечення. Також цією угодою було врегульоване питання стосовно зарахування стажу роботи на території іншої держави, процедур виплати грошових забезпечень та інші питання. Це один із завершальних кроків взаємодії України та Німеччини у сфері соціального захисту та страхування.

У цій угоді містяться положення про врегулювання проблем із зарахуванням подвійного стажу в обох країнах. Коротко окресливши зміст, відзначимо, що до працівників та їх роботодавців застосовуються правові норми держави, у якій здійснюється відповідна діяльність. Стосовно працівників, які тимчасово працюють на території іншої країни, то їм гарантується право на застосування законодавства тієї країни, у якій вони отримали більшу частину свого страхового стажу.

Перспективи цього документа досить значні, він сприяє покращенню економічних взаємозв’язків між Україною та Німеччиною, цей крок був взаємовигідний обом сторонам, оскільки він сприятиме надходженню інвестицій до кожної зі сторін, чим, у свою чергу, допоможе розвитку інфраструктури та створенню робочих місць.

Угода також передбачає принцип експорту виплат, що неможливо за її відсутності. Принцип експорту виплат у контексті угоди передбачає переведення пенсій з однієї країни-сторони до іншої без обмежень. Також стосовно отриманого стажу для призначення пенсії: буде враховуватись і страховий стаж, отриманий на території іншої сторони. До того ж угодою регулюються питання щодо матеріального забезпечення працівників, які внаслідок нещасного випадку отримали травми, виплати яким можуть проводитись на території іншої держави-сторони.

Вищезазначену угоду було підписано ще в листопаді 2018 року, однак вона набирає чинності лише після виконання кожною зі сторін певних бюрократичних умов, які на, жаль, досі не врегульовані.


Відгуки наших клієнтів