Українська Українська Русский Русский

Людина, його трудовий шлях і пенсійна справа унікальні...

Пенсійний центр
- юридична допомога з пенсійних питань -

Страховий стаж в Греції

Завершуючи свій трудовий шлях, кожен замислюється про своє подальше життя. Досягнувши визначеного законом віку, особа отримує право на пенсію. Зазвичай процес призначення пенсії супроводжується збиранням значного переліку документів, зокрема тих, які підтверджують трудовий стаж.

Відносини між Україною і Грецією завжди був міцними. Це пов’язано з традиційною історичною близькістю держав, розповсюдженою туристичною складовою та залученням громадян України до сфери обслуговування туристів у Греції. У зв’язку з цим актуальним є питання зарахування до стажу, який враховується під час призначення пенсії, періоду роботи в Греції.

У чинному законодавстві України зазначено, що для зарахування стажу роботи за кордоном необхідно, щоб між Україною і закордонною державою було укладено угоду про пенсійне або соціальне забезпечення. На жаль, Україна і Грецька Республіка такої угоди не уклали. Тому періоди роботи в Україні не зараховуються до страхового стажу в Греції, й навпаки.

У той же час між Україною і Грецією укладено угоду про уникнення подвійного оподаткування. Відповідно до її умов пенсії та інші подібні винагороди, що сплачуються однією з держав, оподатковуються лише в цій державі. Пенсія за державну службу оподатковується у країні, в якій особа проходила службу. Однак пенсія буде оподатковуватись тільки в іншій країні, якщо фізична особа є резидентом цієї держави або її громадянином.

Таким чином, для пенсіонера єдиним бонусом у контексті України та Греції буде оподаткування лише в одній із вищенаведених держав. Чекатимемо, що Україна і Греція укладуть договір про пенсійне забезпечення, який узгодить пенсійне забезпечення цих держав.


Відгуки наших клієнтів