Українська Українська Русский Русский

Людина, його трудовий шлях і пенсійна справа унікальні...

Пенсійний центр
- юридична допомога з пенсійних питань -

Страховий стаж в Грузії

Станом на сьогоднішній день тисячі українців вирушають на заробітки до інших країн. Багато хто повертається, однак заробітчани, збираючись до інших держав, нечасто замислюються щодо свого майбутнього забезпечення – а саме щодо пенсійних виплат. Зокрема, щоб отримати право на пенсію в Україні, треба мати не менше 28 років страхового стажу та досягти відповідного віку. З огляду на це виникає справедливе питання: чи можна зарахувати роки страхового стажу роботи за кордоном?

Звісно можна, але для цього треба, щоб в України з цією країною було укладено відповідну угоду.

Такі угоди поділяються за двома принципами:

1. Територіальний – означає, що стаж, який особа отримала в іншій країні, зараховується також в Україні.

2. Пропорційний – означає, що обидві країни нараховують пенсію за «свій» страховий стаж окремо, для визначення права на пенсію однією країною буде взято до уваги стаж, отриманий в іншій країні.

За територіальним принципом було укладено угоду між Урядами України та Грузії про співробітництво в галузі пенсійного забезпечення. Зокрема, у статті 3 зазначеної угоди встановлено, що у разі призначення пенсії одна з держав ураховує стаж, отриманий в іншій державі, та на підставі цього сумарного стажу призначає громадянину пенсію.

Пенсії у зв’язку з інвалідністю або у разі втрати годувальника повинні призначатися та виплачуватися тією договірною державою, на території якої це каліцтво та/або професійна хвороба були отримані.

Зазначаємо, що для підтвердження такого стажу треба надати до Пенсійного фонду України або іншої установи, що призначає пенсію, відповідні довідки із ваших місць роботи і, звісно, необхідно, щоб ваше працевлаштування в обох країнах було оформлене офіційно.


Відгуки наших клієнтів