Українська Українська Русский Русский

Людина, його трудовий шлях і пенсійна справа унікальні...

Пенсійний центр
- юридична допомога з пенсійних питань -

Страховий стаж в Іспанії

Станом на сьогодні тисячі українців вирушають на заробітки до інших країн. Багато хто повертається назад, однак заробітчани, збираючись до інших держав, нечасто замислюються щодо свого майбутнього забезпечення – а саме щодо пенсійних виплат. Зокрема, щоб отримати на право на пенсію в Україні, треба мати не менше 28 років страхового стажу та досягти відповідного віку. З огляду на це виникає справедливе питання: а чи можна зарахувати роки страхового стажу роботи за кордоном?

Звісно можна, але для цього треба, щоб в України з цією країною було укладено відповідну угоду.

Такі угоди поділяються за двома принципами:

  • Територіальний – означає, що стаж, який особа отримала в іншій країні, зараховується також в Україні
  • Пропорційний – означає, що обидві країни нараховують пенсію за «свій» страховий стаж окремо, для визначення права на пенсію однією з країн буде взято до уваги стаж, отриманий в іншій країні.

Приміром, Угоду між Україною та Королівством Іспанія про соціальне забезпечення громадян укладено за пропорційним принципом.

Таким чином, якщо ви працювали в Іспанії та хочете отримати пенсію в Україні, то для визначення права на цю пенсію вам буде зараховано стаж, отриманий в Іспанії. Якщо ж вам уже було призначено пенсію в Україні, то додати стаж роботи, отриманий в Іспанії, до загального стажу роботи ви не зможете.

Та сама ситуація з іспанською пенсією. Якщо ви хочете отримати пенсію в Іспанії, вам буде зараховано стаж роботи в Україні лише для визначення права на цю пенсію. Після призначення пенсії стаж, отриманий в Україні, зараховуватися в Іспанії не буде.

Зазначаємо, що для підтвердження такого стажу треба надати до пенсійного фонду України / іншої установи, що призначає пенсію, відповідні довідки з ваших місць роботи і, звісно, необхідно, щоб ваше працевлаштування у обох країнах було оформлене офіційно.


Відгуки наших клієнтів