Українська Українська Русский Русский

Людина, його трудовий шлях і пенсійна справа унікальні...

Пенсійний центр
- юридична допомога з пенсійних питань -

Страховий стаж в Канаді

Призначення пенсії супроводжується збиранням пакету необхідних документів, перелік яких є доволі значним. Додаткові складнощі виникають у ситуаціях, коли майбутній пенсіонер працював не лише в Україні, але й за кордоном.

Зокрема, якщо у особи, яка працювала в іншій країні, недостатньо трудового стажу для отримання пенсії, в такому випадку зараховується стаж, отриманий на території держав, із якими Україною підписано міжнародну угоду стосовно пенсійного забезпечення, у разі підтвердження цього стажу уповноваженими установами іноземної держави.

Багато наших співвітчизників тісно пов’язані з Канадою, тому пенсійні питання в контексті України та Канади є актуальним. 

На жаль, станом на сьогодні договору стосовно пенсійного забезпечення між Україною та Канадою не укладено. Це означає, що період трудової діяльності у Канаді не враховуватиметься в Україні, як і трудовий стаж в Україні не враховуватиметься у Канаді.

Необхідно зазначити, що у разі виїзду з України до іншої держави на постійне проживання пенсія, нарахована в Україні, перед виїздом виплачується наперед за 6 місяців. До того ж під час перебування пенсіонера за кордоном пенсія виплачується за наявності відповідної міжнародної угоди. Якщо такої міжнародної угоди не укладено, то виплата пенсії припиняється.

Додатково слід наголосити, що рішенням Конституційного суду України у 2009 році вищезазначене положення закону про пенсійне забезпечення було визнане недійсним, тому що таким чином пенсійне забезпечення громадянина залежить від того, уклала Україна міжнародний договір з іноземною державою, чи ні.

Українські суди так само не можуть дійти єдиної думки стосовно цього питання. Однак у реєстрі можна знайти рішення, в яких суд вважав більш переконливою позицію пенсіонера та зобов’язав пенсійний фонд поновити виплату пенсію особам, які постійно проживають за кордоном.

Таким чином, на сьогодні українські пенсіонери не мають змоги враховувати стаж роботи в Канаді й навпаки. Ситуація може змінитись після підписання міжнародної угоди про пенсійне забезпечення між Канадою та Україною, що є актуальним у зв’язку чималою кількістю українців, які мешкають у Країні кленового листка.


Відгуки наших клієнтів