Українська Українська Русский Русский

Людина, його трудовий шлях і пенсійна справа унікальні...

Пенсійний центр
- юридична допомога з пенсійних питань -

Страховой стаж в Литві

Для більшості з нас неминуча процедура призначення пенсії, основною частиною якої є збирання документів і передавання їх до органів Пенсійного фонду України, які їх аналізують і приймають рішення про призначення пенсії або ж відмовляють у її призначенні.

Викликають складнощі ситуації, коли трудовий шлях пенсіонера проходив не лише в Україні, але й за кордоном. У такому випадку врахування трудового стажу, отриманого за кордоном, здійснюється виключно за наявності міжнародної угоди між Україною й іноземною державою про соціальне та/або пенсійне забезпечення.

Наприклад, між Україною та Литовською Республікою укладено угоду у сфері соціального забезпечення, якою регламентоване призначення пенсії громадянам підписантів за наявності страхового стажу в Україні та Литві.

У разі призначення пенсії в одній із держав-підписантів ураховується період роботи в іншій стороні договору, якщо цей стаж не збігається повністю або частково в часі.

Щодо пільгового стажу: під час призначення пенсій такої категорії зараховуються періоди, накопичені на підставі законодавства іншої сторони з тієї ж професії або на тій же роботі.

У випадку застосування вищенаведених положень уповноважений орган кожної з країн визначає розмір пенсії та виплачує її тільки за стаж, накопичений за його законодавством.

У тих ситуаціях, коли загальна тривалість стажу, отриманого за законом однієї держави, менше 12 місяців і, якщо беручи до уваги лише цей стаж згідно із законом не виникає право на пенсію, то цей стаж враховує для призначення пенсії компетентна установа іншої сторони.

Якщо стаж, отриманий за законами кожної з держав, менше 12 місяців, і право на пенсію не виникає в жодної з них, тоді весь цей стаж береться до уваги уповноваженим органом кожної зі сторін, відповідно до закону якої в разі його додавання був би отриманий стаж, який дає право на призначення пенсії.

Після звернення майбутнього пенсіонера із заявою про підтвердження стажу роботи уповноважений орган однієї з держав робить запит до уповноваженого органу іншої держави, за результатами якого приймається рішення про призначення частини пенсії.

Україна зараховує трудовий стаж, отриманий на території Литви, виключно після одержання формулярів про підтвердження стажу роботи за кордоном.


Відгуки наших клієнтів