Українська Українська Русский Русский

Людина, його трудовий шлях і пенсійна справа унікальні...

Пенсійний центр
- юридична допомога з пенсійних питань -

Страховий стаж в США

Вже не перший рік Україна та Сполучені Штати Америки ведуть активну співпрацю у багатьох сферах. Сфера соціального забезпечення теж не залишилась поза увагою. Наприклад, 13.05.1997 року було підписано меморандум про взаєморозуміння між урядом України та урядом Сполучених Штатів Америки щодо співпраці за програмою реформування системи пенсійного забезпечення в Україні. Така співпраця сприяє створенню та розвитку пенсійної системи України.

Проте, попри тісну взаємодію й активну підтримку з боку США, між Україною та Америкою не укладено жодної угоди щодо пенсійного забезпечення. У свою чергу це означає, що страховий стаж, отриманий у Сполучених Штатах, жодним чином не буде зараховуватись під час призначення пенсії в Україні, й навпаки, страховий стаж, отриманий в Україні, не допоможе під час призначення пенсії в США.

Однак якщо питання призначення пенсії не врегульоване між державами, то питання оподаткування вже призначеної пенсії регулюється Конвенцією між урядом України та урядом Сполучених Штатів Америки про уникнення подвійного оподаткування та попередження податкових ухилень стосовно податків на доходи та капітал.

Проаналізувавши вищенаведену Конвенцію, можна відзначити:

по-перше, пенсія, яка сплачується договірною державою, підлягає оподаткуванню лише в країні, яка здійснює пенсійні виплати. У разі якщо особа є резидентом і громадянином і другої держави-учасниці, то така пенсія підлягає подвійному оподаткуванню;

по-друге, ця угода може стати підґрунтям для повноцінної пенсійної угоди між Україною та США.


Відгуки наших клієнтів