Українська Українська Русский Русский

Людина, його трудовий шлях і пенсійна справа унікальні...

Пенсійний центр
- юридична допомога з пенсійних питань -

Страховий стаж в Туркменістані

Наше життя доволі непрогнозоване, і навряд чи можна сказати, що відбудеться з нами через рік чи п’ять, що вже говорити про такі часові проміжки, як 15–20 років. Бувають випадки, коли з об’єктивних причин особа змушена залишити своє місце проживання. Особливо складно реалізувати це в пенсійному віці, оскільки переїзд сам по собі явище складне з моральної точки зору, однак не варто й забувати про те, що, як правило, пенсія – єдине або основне джерело доходу пенсіонера, втрату якої навіть уявити страшно.

На щастя, між Україною і Туркменістаном укладено Угоду про гарантії прав громадян держав-учасниць співдружності незалежних держав у галузі пенсійного забезпечення від 13 березня 1992 року. Це означає, що за допомогою цієї міжнародної угоди регулюється питання соціального захисту, захищаються й гарантуються соціальні права особи, незалежно від країни її проживання.

Варто відзначити, що вищенаведена угода базується на територіальному принципі пенсійних виплат. Це, у свою чергу, означає, що пенсію виплачуватиме держава, на території якої проживає пенсіонер.

Проаналізувавши угоду між Україною і Туркменістаном, можна дійти висновку, що правила пенсійного забезпечення працюють в обидві сторони ідентично, тобто неважливо, ви прибули на проживання із Туркменістану до України, або навпаки.

По-перше, відповідно до угоди 1992 року всі витрати, пов’язані з виконанням пенсійного забезпечення, несе та держава, яка його надає.

По-друге, призначення пенсії громадянам держав-учасниць угоди відбувається за місцем проживання пенсіонера.

По-третє, під час розрахунку заробітку його розмір визначається з огляду на офіційно встановлений курс на момент призначення пенсії.

Слід також згадати й про іншу угоду, укладену між Україною і Туркменістаном, – Конвенцію про уникнення подвійного оподаткування стосовно податків на доходи і майно. Відповідно до цієї Конвенції пенсії, що сплачуються резиденту договірної держави у зв’язку із минулою роботою з наймання, підлягають оподаткуванню виключно в цій державі.


Відгуки наших клієнтів