Українська Українська Русский Русский

Людина, його трудовий шлях і пенсійна справа унікальні...

Пенсійний центр
- юридична допомога з пенсійних питань -

Страховий стаж Турції

Питання призначення пенсії у багатьох викликає безліч непорозумінь і складнощів. Особливо виникають проблеми, коли особа працювала не лише на території України, але й у інших державах. У такому випадку зарахування трудового (страхового) стажу, напрацьованого в іншій державі, регламентують міжнародні угоди, укладені між Україною та цією державою.

Аналіз статистичних даних дає підстави стверджувати, що чимало українців виїжджали працювати не лише до сусідніх держав (Росія, Білорусь), але й до такої держави, як Туреччина.

Однак, на жаль, наразі пенсійної угоди між Україною і Туреччиною не існує, тобто трудовий (страховий) стаж, отриманий за період роботи в Туреччині, не може бути зарахований під час призначення пенсії в Україні.

Необхідно зазначити той факт, що на сьогодні Україна і Туреччина ведуть активну співпрацю, в тому числі й у сфері соціального забезпечення. 10.07.2020 року було видано Указ Президента України № 270/2020, відповідно до якого сформовано делегацію для укладення з Туреччиною угоди про соціальне забезпечення. Ця делегація, в свою чергу, має скласти та погодити проєкт угоди, відповідно до якої надалі буде регулюватись питання призначення пенсії з урахуванням трудового стажу, отриманого в Туреччині.


Відгуки наших клієнтів